Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 16 PC Sürümü SSD’yi Zorunlu Kılacak

Final Fantasy 16 PC sürümü hakkında konuşan geliştirici, oyunun SSD ile çalışacağının altını çizdi.

Nihayet Eylül ayındaki ilk duyurusundan bu yana Final Fantasy 16‘nın vaat edilen PC sürümü hakkında ilk açıklama geldi. Famitsu ile konuşan geliştiriciler Hiroshi Takai, Takeo Kujiraoka ve Naoki Yoshida oyunla ilgili uzun bir röportajda, oyunun PC versiyonuna da kısaca değindi. Geliştiricilere hem oyunun çıkış tarihi hem de teknik gereksinimleri soruldu.

Yoshida, oyun için önerilen PC özellikleriyle ilgili bir soruyu “Ayrıntılar zamanı gelince açıklanacak. Ancak sizden bir SSD hazırlamanızı rica ediyorum. Yükleme hızının kritik olduğu bir oyun olan FF16’da HDD pek düzgün çalışmayacaktır. Elbette mümkün olduğunca optimizasyon yapmak için elimizden geleni yapacağız ancak donanım engelini tek başımıza aşamayız, bu nedenle lütfen SSD’nin bir zorunluluk olduğunu düşünün.” ifadelerini kullandı.

Final Fantasy 16 PC Sürümü Geliyor

Final Fantasy 16 PC Sürümü SSD'yi Zorunlu Kılacak

Geliştiricilere hak veriyoruz. Hızlı depolama ve yükleme sürelerine karşı verilen savaş, bu konsol neslinin gerçek teknolojik atılımlarından biri oldu. SSD fiyatları artık ucuzladı ve herkesin evine girebilecek hale geldi. Yeni nesil oyunların muazzam grafiklerini ve artık neredeyse yükleme ekranı görmememizi (Evet, Starfield hariç) bir yönden de SSD’lere borçluyuz.

SSD’leri bir kenara bırakırsak, neredeyse iptal mi edildi diye düşündüğümüz Final Fantasy 16 PC sürümü hakkında açıklama duymak da güzel. Neredeyse 2024 yılına geldik ancak Rockstar Games ve Square Enix‘in oyunlarını PC’ye geç getirme inatları hâlen bitmedi. Büyük ihtimalle Grand Theft Auto 6‘nın PC sürümünü de bir ila bir buçuk yıl geç göreceğiz. Final Fantasy 7 Rebirth’ten bahsetmiyorum bile.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.