Final Fantasy XIV

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7

Kullanıcı

Final Fantasy 14 Daha Fazla Sunucuyla Tekrar Satışa Dönecek

Final Fantasy 14, bu ay içinde daha fazla sunucuya sahip yeni oyuncuları ağırlayacak.

Final Fantasy 14, 2021’in sonlarında sunucu sıkışıklığı sorunlarıyla mücadele etmek için satıştan kaldırıldıktan sonra, bu ayın sonlarında hayranların satın alması için bir kez daha satışa sunulacak. Oyun ayrıca çeşitli konularda iyileştirilmiş sunucularla geri dönecek.

Oyunun yönetmeni Naoki Yoshida’nın bir bloguna göre Final Fantasy 14, 25 Ocak’tan itibaren itibaren bir kez daha satın alınabilecek ancak yapımcı, Final Fantasy 14 sunucuları “aşırı düzeyde tıkanıklık yaşamaya devam ederse” Square Enix’in “dijital satışları yeniden askıya almayı düşünebileceği” konusunda uyardı.

Final Fantasy 14’e Birçok Yeni Dünya Eklenecek

Final Fantasy 14

Aynı blogda Yoshida, gelişmiş sunucular için planların öne çıkarıldığını da belirtti. Oceanic Veri Merkezi planlanandan iki hafta önce başlatıldı ve ünlü MMO oyunu satışa çıktığı 25 Ocak’ta beş yeni dünyayla açılacak. Square Enix, Japonya’daki veri merkezlerini de genişletti; Bu herhangi bir yeni dünya getirmese de, “tüm dünyaları kapsayan genel olası eşzamanlı oturum açma” sayısını “50.000 veya daha fazla” artıracak.

Avrupa Veri Merkezleri de genişletilecek ancak hepsi aynı anda olmayacak. Bu genişlemenin ilk aşaması temmuz 2022’de dört yeni dünya ile başlayacak ancak ikincisinin 2023 yazına kadar gerçekleşmesini beklemiyoruz. Bu genişlemenin ikinci aşaması sekiz yeni dünya ekleyecek.

Peki bu sunucu tıkanıklığı ve oyunun satıştan kaldırılmasının sebebi neydi? Maalesef oyunun popülaritesi sunucularının kapasitesini aştı. Final Fantasy 14 oynamaya istekli olanlar, sunucuya katılmak için sıraya girmek zorunda kaldı.

Dakikalardan bahsetmiyoruz, sıralar çoğu zaman uzun saatler sürdü. Oyuncular bu durumdan rahatsızlıklarını sıklıkla dile getirdi. Özellikle sorunlar iki haftadır devam eden sorunlardan dolayı oyunun yönetmeni Naoki Yoshida bizzat özür diledi. Final Fantasy 14: Endwalker genişlemesi oyuncular tarafından büyük bir coşkuyla karşılandığı için Square Enix’in oyunun dağıtımını askıya alma kararı daha da acı verici oldu.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol