Final Fantasy XIV

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7

Kullanıcı

Final Fantasy 14, Yarın 8 Saat Kapalı Kalacak

Final Fantasy 14 Güncelleme 6.01 ile Pandaemonium baskını oyuna eklenecek ancak güncelleme nedeniyle oyun 8 saat kapalı kalacak.

Square Enix, Final Fantasy 14‘ün Güncelleme 6.01’e hazırlanmak için yakında bakıma gireceğini duyurdu. Lodestone blog yazısında, “Güncelleme 6.01’i uygulamak için, aşağıdaki zamanda Final Fantasy XIV’ün kullanılamayacağı tüm Dünyalarda bakım gerçekleştireceğiz” açıklaması yapıldı.

Sunucular 21 Aralık saat 05.00’da yaklaşık sekiz saatliğine kapanacak. Oyuncular sunucuların 13.00’da yeniden oyuna girebilecek. Oyunun yeniden açılma süresinin, duruma göre değişkenlik gösterebileceğinin de altını çizelim. Peki Final Fantasy 14 Güncelleme 6.01 neler sunacak?

Final Fantasy 14 Güncelleme 6.01 ile Neler Değişecek?

Final Fantasy 14

Final Fantasy 14 Güncelleme 6.01, Endwalker‘ın piyasaya sürülmesinden sonraki ilk yama olacak ve genişlemenin ilk sekiz oyunculu baskını olan Pandaemonium da dahil olmak üzere yepyeni içeriklere sahip olacak. Baskının ilk bölümü Pandaemonium: Asphodelos olacak ve oyunun ana hikayesindeki doğrulanmamış Ascian karakterleri etrafında dönecek. Pandaemonium: Asphodelos‘un Savage zorluk dereceli sürümleri ise 4 Ocak’ta tanıtılacak.

Oyunun en son genişlemesinin piyasaya sürülmesinin ardından, ister ücretsiz deneme olsun ister uzun süreli oyuncular olsun, oyuna girmeye çalışan ve giremeyen çok sayıda oyuncu oldu. Bu sorun nihayetinde, uzun kuyruk sürelerinden sunucu hatalarına ve kesintilerine kadar dünya çapındaki birden çok veri merkezinde büyük sunucu tıkanıklığına neden oldu.

Ayrıca Square Enix, son zamanlarda yoğun sunucu tıkanıklığı nedeniyle Final Fantasy 14’ün satışını durdurdu. Geliştirici sorunları çözmeye çalışırken, oyuncular oyunu geçici olarak satın alamayacak ve Ücretsiz Deneme için yeni kayıtlar askıya alınacak ancak “önümüzdeki birkaç gün içinde” geri dönecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol