Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ukrayna’da Basılan PS4 Çiftliği, FIFA İçin Kullanılıyormuş

Çiftliğin kripto para madenciliği için kullanıldığı düşünülüyordu.

Geçen haftaki çıkan bir haber Ukrayna’da basılan ve PS4 konsollarıyla dolu devasa bir deponun kripto madenciliği için kullanıldığı düşüncesine yol açmıştı. Biraz daha derin bir araştırmanın ardından makinelerin FIFA Ultimate Team kartlarını toplamak için kullanıldığını buldu.

Bunun daha iyi olup olmadığını değerlendirmek size kalmış. Ukraynalı site Delo, kullanılan makinenin türüne bağlı olarak bir kripto çiftliği olduğuna dair soru işaretleri olduğunu belirtmişti nitekim grafik kartlarıyna mining yapmak binlerce PS4 kullanmaktan daha ekonomik durumda. Ayrıca geçen hafta Ukrayna güvenlik güçleri tarafından yayınlanan bazı görüntülerde konsollardan FIFA disklerinin çıktığını görebiliyoruz.

Kripto Maden

Kaynaklar Delo’ya, deponun aslında FIFA Ultimate Team kartlarını almak ve satmak için bir çiftlik olarak kullanıldığını, PS4 konsollarının oyun içi para birimini ve tahakkuk eden jetonları elde etmek için hesabın oyunu otomatik olarak oynadığını iletti.  

Bu sayede elde edilen jetonlar daha sonra gerçek para karşılığında satılabiliyordu. Tüm bunlar sadece bazı hesaplar ve oyun jetonları için çok fazla iş gibi görünüyorsa size kafanızdaki soru işaretlerini silecek bir bilgi de verelim. Geçen yıl, EA’nın Ultimate Team satışları, şirketin tüm gelirlerinde 1,6 milyar doları aştı ve EA “bu paranın önemli bir kısmının FIFA Ultimate Team’den elde edildiğini” özellikle belirtti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı PS4-game-consoles-seized-in-Ukraine-will-be-used-for.jpg

Bu sayı genel FIFA satışlarını temsil etmiyor. Bu, rastgele sanal oyuncu çeşitleri içeren sanal kart desteleri için ödeme yaparak çevrimiçi oyun için bir takım oluşturma fikri etrafında inşa edilen FIFA’nın Ultimate Team modunu çevreleyen oyun içi dijital satışlardır.

Pek çok kişinin sadece kumar oynamak olduğunu iddia ettiği ve Belçika gibi bölgelerde doğrudan yasaklamalarla sonuçlanan oyun modu üzerinde giderek artan bir incelemeyle karşı karşıya kalan EA, son zamanlarda Ultimate Team kartlarının satın alınma şeklini değiştirmek için, oyuncuların paketi açmadan önce içinden ne çıkacağını görmeye izin vermek gibi adımlar attı.

Fakat ne olursa olsun bu haberlerin EA için pek iyi olmadığını söylemek mümkün çünkü AB üyesi bir ülkeden gelecek olası bir yasaklama diğer ülkelere de sıçrayabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.