Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 23 Nintendo Switch’e Gelecek Mi?

Futbol tutkunlarının dört gözle bekledikleri FIFA 23 tanıtıldı. Yepyeni bir teknolojiyle geliştirilen oyun, PC'nin yanı sıra hem yeni hem de eski nesil konsollara çıkacak. Peki, desteklenen platformlar arasında Nintendo Switch'te var mı?

FIFA oyunları, yıllardan bu yana Nintendo Switch‘te piyasaya sürülse de, son birkaç yıldır çıkan sürümler ‘Legacy Edition’ başlığı altında yayınlandı. Bu terim, daha eski bir platformda piyasaya sürülen ve selefine göre neredeyse hiçbir yükseltme almayan oyunlar için kullanılıyor. Günümüzde çıkan oyunların, mevcut ve eski nesil konsollar arasında dengelendiği düşünüldüğünde akıllara bir soru geliyor: FIFA 23 Nintendo Switch’e gelecek mi?

Şu an itibarıyla FIFA 23 çıkış tarihini, destelediği platformları ve sistem gereksinimlerini biliyoruz. EA, oyun için yayınladığı ilk tanıtım fragmanında Switch’ten bahsetmedi. Bu da, oyunun muhtelemen bir kez daha Legacy Edition sürümü alacağı anlamına geliyor. Versiyon, güncel kulüp kadrolarına sahip olacak, ancak muadillerinde bulunan yenilikçi oyun özelliklerinden mahrum kalacak.

FIFA 23 Nintendo Switch Sürümü Nasıl Olacak?

fifa 23 nintendo switch

FIFA 23 Nintendo Switch sürümü, yeni bir oyundan ziyade FIFA 22‘ye daha çok benzeyecek. Nispeten eski bir konsol jenerasyonu olan Switch, PS5 ve Xbox Series X /S’in sahip oldukları teknik iyileştirmelere sahip değil. Buna dayanarak, EA dahil olmak üzere geliştiricilerin bir noktada her oyunun eski nesil bir versiyonunu yapmaktan vazgeçeceklerini ve bunun yerine yalnızca mevcut nesle odaklanmayı seçeceklerini bekliyoruz.

Peki, EA için o sene bu sene mi? Amerikalı şirket, eski nesil konsollar için hala bir Madden 23 sürümü yapıyor. Bazı stüdyolar, oyunların eski nesil sürümlerini yapmaktan vazgeçmesine rağmen, EA bu çabasını sürdürmeye devam ediyor. Fakat soru(n) şu: yeni FIFA oyunu için başka bir Legacy Edition sürümü geliştirilecek mi?

Çapraz oyun özelliklerine sahip olan FIFA 23, 30 Eylül’de Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, PC ve Stadia için çıkacak. PC sürümleri, Xbox Series X ve PlayStation 5 birbirleri ile uyumlu olacak, Xbox One oyuncuları ise PlayStation 4 kullanıcıları ile eşleşebilecek.

FIFA 23 Tanıtım Fragmanı

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.