Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 23 Erken Erişime Ne Zaman Açılacak? İşte Tarihi ve Saati

Yılın en çok beklenen oyunlarından FIFA 23, resmi çıkış tarihinden önce Ultimate Edition'ı ön sipariş veren ve EA Play üyesi olanlar için erişime açılacak. Peki, ne zaman ve saat kaçta? İşte bilmeniz gerekenler.

Dört gözle beklenen FIFA 23 çıkış tarihine yalnızca birkaç gün uzaklıktayız. EA Sports, ikonik seride FIFA lisansı altında geliştirilen son oyunu bu cuma tüm dünyada piyasaya sürecek. Türkiye’deki oyuncular, saat farkından dolayı oyuna bir gün geç erişecekler.

Bununla birlikte bazı kullanıcıların bu tarihi beklemelerine gerek yok. FIFA 23 erken erişim sürümü, oyunu birkaç gün erken denemenize imkan tanıyor. Fakat bunun için bazı şartlar var. Bu sayfada, oyunun erken erişime ne zaman, saat kaçta açılacağı da dahil olmak üzere FIFA 23 çıkış tarihi hakkında bilmeniz gerekenleri bulacaksınız.

FIFA 23 Erken Erişim Ne Zaman Başlayacak?

FIFA 23 erken erişim

FIFA 23 Ultimate Edition’ı ön siparişe veren ve PC’de (Steam, Origin) EA Play Pro üyesi olanlar, FIFA 23 çıkış tarihini beklemek zorunda kalmayacaklar. Bu kullanıcılar, oyuna 27 Eylül Salı TSİ 01:00‘da erişebilecekler. Ek olarak, standart bir EA Play aboneliğine veya EA Play’in dahil olduğu Xbox Game Pass Ultimate‘a sahip olanlar, aynı gün başlayan 10 saatlik bir deneme süresine hak kazanacaklar.

Bu deneme, yeni eski farketmeksizin tüm EA Play ve Game Pass Ultimate abonelerine açık olacak. Bununla birlikte Xbox kullanıcılarının FIFA 23 erken erişim sürümüne çok daha ‘erken’ erişme şansı da var. Xbox’ta bölgenizi Yeni Zelanda yaparak oyuna gece yarısından önce girebilirsiniz. Bu ufak hile, EA Play / Game Pass Ultimate deneme sürümünde değil, yalnızca Ultimate Edition ön siparişlerinde işe yarıyor. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Xbox Ayarları‘na gidin ve Sistem‘e tıklayın.
 2. Bölge dilini İngilizce (Yeni Zelanda) yapın.
 3. Yeri Yeni Zelanda olarak değiştirin.
 4. Xbox bölge ve dil değişikliklerinin uygulanması için konsolu yeniden başlatın.

FIFA 23 Ne Zaman Çıkacak?

fifa 23 çıkış tarihi

EA Sports, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü FIFA 22 için tam dört farklı çıkış tarihi belirlemişti. Bu sene işleri biraz daha basit tutmaya karar veren firma, yalnızca iki farklı FIFA 23 çıkış tarihi açıkladı. Ultimate Edition için ön sipariş veren kullanıcılar ve EA Play üyeleri, 27 Eylül‘de oyuna giriş yapabilecekler. Standart sürüm için belirlenen resmi çıkış tarihi ise 30 Eylül. PS5, Xbox Series X/S, PC, Stadia, PS4 ve Xbox One için çıkacak olan oyun, saat farkından dolayı ülkemizde 1 Ekim’de piyasaya sürülecek.

FIFA 23 Fiyatı Ne Kadar?

PC

 • Standart Sürüm: 699,99 TL
 • Ultimate Sürüm: 899,99 TL

PlayStation & Xbox

 • Standart Sürüm: 700 TL (PS4, Xbox One), 800 TL (PS5, Xbox Series X/S)
 • Ultimate Sürüm: 1.000 TL
YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.