Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 22 Kariyer Modu’nda Çok Para Kazanmanın Yolları

Günümüz endüstriyel futbolunda zengin olmayan bir takımın başarılı olması çok zor. Aynı şey FIFA 22 için de geçerli. Bu rehberimizde, FIFA 22 Kariyer Modu'nda para kazanmanızı sağlayacak yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz!

FIFA 22 Kariyer Modu, genç oyuncuların gelişiminden transferlere, antrenmanlardan finansal duruma kadar bir kulübün her şeyiyle ilgilenmeyi gerektirir. Kulübünüzü başarılara taşımak için işinizi büyük bir ciddiyet ve özveri ile sürdürmeniz çok önemlidir. Gerçek hayatta olduğu gibi oyunun kalbinde de para yatıyor.

Daha önce söylediğim gibi günümüz futbolunda zenginlikle başarı arasında yadsınamaz bir korelasyon var. Bunu Manchester City ve PSG gibi takımlarda net bir şekilde görebilirsiniz. Elbette FIFA 22 Kariyer Modu’nda pek çok faktör becerinize ve oynayışınıza bağlıdır, ancak genellikle yıldızlarla dolu bir kadronuz varsa işiniz çok daha kolay olacaktır.

Ne de olsa en sevdiğiniz kulüpte en sevdiğiniz yıldız oyuncularla oynamak çok daha eğlencelidir. Peki, soru(n) şu: Tüm bunlar için ihtiyacınız olan parayı nasıl kazanacaksınız? O halde lafı daha fazla uzatmadan FIFA 22 Kariyer Modu‘nda nasıl çok para kazanılacağını öğrenelim.

FIFA 22 Kariyer Modu’nda Nasıl Para Kazanılır?

Finansal Devralma Seçeneğini Açın

fifa 22 kariyer modu finansal devralma

Kariyer Modu’nda çok para kazanmanın ilk ve en kolay yolu, daha oyuna başlamadan önce FIFA 22 Finansal Devralma seçeneğini açmaktır. Kariyer Ayarları’nda, sağ alt köşede, FIFA 22’deki Finansal Devralma’nın varsayılan olarak devre dışı olduğunu göreceksiniz. Bu, Kariyer Modu deneyiminizin olabildiğince iyi ve zorlu olması için yapılır.

FIFA 22 Kariyer Modu Finansal Devralma Seçeneğini etkinleştirerek, kariyerinizin başında sahip olmak istediğiniz nakit miktarını ayarlayabilirsiniz. Bir nevi para hilesi de diyebiliriz. Rakamı 1 milyar euroya kadar çıkarma şansınız var. En iyi oyuncuları satın almak için çok paranız olsun istiyorsanız, en kolay yolu budur. Fakat ben bunu çalışarak yapmak istiyorum diyorsanız, rehberimizi okumaya devam edin!

Genç Oyuncularınızı Geliştirin ve Satın

fifa 22 kariyer modu oyuncu gelistirme

FIFA 22 Kariyer Modu’nda oyuncu geliştirmek hem sportif başarı hem de transfer bütçesi açısından çok önemlidir. Gerçek hayattan örnek vermek gerekirse, Ajax ve Borussia Dortmund’u düşünebilirsiniz. Genç yetenekler bulan ve kendi altyapılarındaki oyuncuları geliştiren bu kulüpler, ellerindeki wonderkid’leri inanılmaz paralara satıyorlar.

FIFA 22’deki genç oyuncuları geliştirmek için onlara özel antrenman planları uygulamayı, süre vermeyi ve ilerlemelerini takip etmeyi unutmayın. Ayrıca niteliklerini artırmak ve formada olduklarından emin olmak için morallerini yüksek tutmaya özen gösterin. Bunların hepsini yaparsanız, oyuncuların potansiyellerine ulaşmalarını sağlayabilir ve sadece bir sezonda dahi değerlerini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Sözleşmesi Biten Oyuncuları Alın

fifa 22 kariyer modu sözleşmesi biten oyuncular

Daha önce FIFA 22’de sözleşmesi biten oyuncuları sizlerle paylaşmıştık. Birinci sezonda sözleşmesi sona eren oyuncuları bulmak ve takıma katmak, size bütçenizi en iyi şekilde değerlendirme fırsatı verir. Yapmanız gereken tek şey, sözleşmesi sona eren bir oyuncu bulmak ve mevcut kulübüne transfer ücreti ödemeden onu imza attırmaya ikna etmek.

Muhtemelen imza bonusu gibi ek ücretler isteyecektir, ancak özellikle yıldız bir oyuncuysa bu taleplerini kabul etmenizi öneririz. Ne de olsa bonservis ödemeyeceksiniz. Sözleşmesi biten oyuncuları bulmak için Transferler > Global Transfer Ağı adımlarını izleyin ve Talimatlar’a gitmek için R1/RT düğmesine dokunun. Aradığınız oyuncu tipini belirleyin ve Sözleşme alanında 0-1’i seçin. Bunu yaptığınızda scout ekibiniz sözleşmelerinin son yılındaki oyuncuları arayacaktır.

Ardından hangileriyle sözleşme imzalamak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca bedavaya aldığınız bu oyuncuları ileride satıp paraya çevirme şansınız da var.

Transfer Görüşmelerinde Sabırlı Olun

fifa 22 kariyer modu para hilesi

Yapmanız gereken diğer bir şey de, teklif vermeden önce tüm oyuncuları gözlemlemektir. Scout ekibiniz size sadece oyuncunun yetenekleri hakkında değil, aynı zamanda bonservis bedeli ve maaşları hakkında da bilgi verecektir. Bir oyuncuya değerinin çok üzerinde paralar vermemek için bu bilgileri kaçırmamanızda yarar var. Bununla birlikte FIFA 22’deki en iyi genç oyuncuların her daim biraz pahalı olacağını unutmayın.

Turnuvaları Kazanın

fifa 22 kariyer para

FIFA 22 Kariyer Modu‘nda çok para kazanmanın bir diğer yolu da katıldığınız turnuvaları kazanmaktır. Sezon öncesi oynamak istediğiniz dostluk kupasını seçme şansınız olacak. Rakiplerden bağımsız olarak en çok parayı vereni seçmenizi öneririz. Ayrıca yönetim kurulu, turnuvada başarılı bir şekilde ilerlediğiniz sürece nakit para ödülünü daha da artıracaktır.

Takımınızın merkezini güçlendirmek için FIFA 22’deki en iyi orta sahalar listemize göz atabilirsiniz. Ayrıca FIFA 22 Kariyer Modu’ndaki en iyi kaleciler sayesinde arkanızı da çok daha güvene alabilirsiniz. Bu arada FIFA 23 Kariyer Modu özellikleri de belli oldu. 30 Eylül’de çıkacak olan oyunu bu sayfadan ön sipariş verebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. karakartal

  Şenol Güneş?

  0
  0
  Cevap
 2. mert

  Teşekkürler öneriler için. Bence FIFA 22 kariyer modunda en iyi oyuncu geliştirerek para kazanıyorsun. Biraz sabır işi ama değer

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.