Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 22 Çapraz Platform Nasıl Açılır ve Kapatılır?

EA Sports, FIFA 22 için çapraz platform özelliğini halka açık olarak test etmeye başladı. Özelliği denemek istiyorsanız, FIFA 22'de çapraz oynamayı nasıl etkinleştireceğinizi veya devre dışı bırakabileceğinizi rehberimizden öğrenebilirsiniz.

Electronic Arts, geçtiğimiz günlerde FIFA 23‘te kullanıma sunulduğunda nasıl uygulanacağını görmek için çapraz platform özelliğini FIFA 22‘de test etmeye başlayacaklarını duyurdu.

FIFA 22 çapraz platform desteği testi, bugün itibarıyla başladı. Yalnızca yeni nesil için geçerli olan deneme, PlayStation 5, Xbox Series X / S ve Stadia’daki oyuncuların şu anda birlikte veya birbirlerine karşı oynayabilmesini sağlayacak.

Cross-play, şu anda yalnızca Sezonlar ve Dostluk modlarında kullanılabiliyor. Özelliğin, Ultimate Team gibi diğer modlar için etkinleştirip etkinleştirmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Peki, FIFA 22 çapraz platform desteği nasıl aktif hale getirilir?

FIFA 22 Çapraz Oynama Nasıl Etkinleştirilir / Devre Dışı Bırakılır?

fifa 22 çapraz platform

Oyunun en son güncellemesini indirip yükledikten sonra, ekranın sol alt köşesinde Cross-Play (Çapraz Oynama) adlı yeni bir widget göreceksiniz. Bu widget’ın kendisine bağlı, PlayStation’da R2 ve Xbox’ta RT olan belirli bir düğmesi vardır.

İlgili düğmeye bastığınızda, FIFA 22 Çapraz Oynamayı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Arkadaşlarınıza karşı başka bir konsolda oynamak istiyorsanız, eşleştirmeye girmeden önce ikiniz de Cross-Play’i etkinleştirmelisiniz.

Bu arada FIFA 22 PS Plus mayıs oyunları arasında yer alıyor. Eğer aktif bir PlayStation Plus üyeliğiniz varsa 700 TL değerindeki futbol oyununu ücretsiz bir şekilde kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.