Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nihayet: FIFA 22’ye Çapraz Platform Desteği Gelecek

Yıllarca süren oyuncu taleplerinden sonra EA, son derece popüler FIFA serisinde nihayet konsollar ve PC arasında çapraz platform desteğini getirme kararı aldı.

FIFA 22, hayranların son yıllarda en çok istediği özellik olan konsollar ve PC arasında çapraz platform desteği alacak. Hayranlar çok istese de FIFA serisinin son oyunda da çapraz platform desteği eklenmemişti ancak EA yıllar sonra oyuncuların taleplerini kabul etti.

FIFA 22, futbol serisinin 31. ana oyunu ve FIFA serisinin kendisi oyun dünyasının en popüler serilerinden bir tanesi. Spor oyunları genellikle kumar bağımlılığı ve her sene tekrar eden benzer oyunlar ile eleştirilerin hedefi olsa da, FIFA gibi oyunların yıldan yıla satışlarının arttığı da bir gerçek. Hatta birçok konsolun sırf FIFA gibi spor oyunlarını oynamak için alındığını da biliyoruz.

FIFA 22’den İtibaren Çapraz Platform Desteği Olacak

FIFA 22
FIFA 22 nihayet çapraz platform destekleyecek.

Yıllarca oyuncuların çapraz platform eklenmesini talep etmesinden sonra, EA sonunda pes etti ve bu yılın başlarında FIFA 23 için çapraz platform desteğini onayladı ancak EA’den gelen en son haberler ile çapraz platform desteğinin FIFA 22’ye de geleceğini öğrendik. EA, çapraz platform testlerinin beta olarak ‘çok yakında’ başlayacağını açıkladı.

Çapraz platform oynanış testi, Çevrimiçi Sezonlar ve Çevrimiçi Dostluklar modlarını içerecek. Özelliğin oyuncular tarafından manuel olarak etkinleştirilmesi gerekecek ancak bunu yapmak çok kolay olacak, oyuncuların sadece ana menüde bir sekme açması ve çapraz oynamayı açması gerekecek. FIFA 23’ün bu sonbaharda piyasaya sürülmesinden önce, FIFA’nın mevcut girişinde çapraz oynamanın test edileceği duyurusu oyuncuları memnun edecek.

Bu, EA’in yakında çıkış yapacak olan oyunu FIFA 23’e hazırlık olarak FIFA 22’de geçirdiği süre boyunca tüm hataları çözeceğinin de göstergesi. Yıllar geçtikçe durgunlaşan bir seri için çapraz platform desteği FIFA serisinin o çok ihtiyaç duyduğu yeniliklerden bir tanesi olacak. FIFA 23 ile birlikte Kariyer Modunun da iyileştirilmesini umuyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.