Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FC 24 ve CS 2’nin Zirve Savaşı: Efsane Koltuğunu Geri Aldı

Steam'de haftanın en çok satan oyunları belli oldu. Counter Strike 2, EA Sports FC 24'e kaptırdığı birincilik koltuğunu geri almayı başardı.

Valve, hem global hem de Türkiye için Steam’de haftanın en çok satan oyunlarını açıkladı. Öncelikle yerel listeye bakalım. Ambargo koyduğu zirveyi EA Sports FC 24‘e kaptıran Counter Strike 2, bir haftalık aradan sonra birinciliğe geri döndü. Electronic Arts’ın yeni futbol oyunu ise bir basamak düştü.

Uzun süredir kapalı betada olan CS 2, 27 Eylül’de resmi çıkışını gerçekleştirmişti. Lansman ile birlikte ilginin yeniden efsane nişancıya kaydığı görülüyor. Diğer taraftan FC 24’ün standart sürümü ise 29 Eylül’de piyasaya sürüldü. Yaklaşık 30 yıldır hayatımızda olan FIFA’nın yerini alan oyun, ülkemizde 1.200 TL gibi oldukça yüksek bir fiyata satılıyor.

Steam’de Haftalık Gelire Göre En Çok Satan Oyunlar

steam çok satanlar cs 2

Global listeye baktığımızda Counter Strike 2‘nin dünyada da en çok satan oyun olduğunu görüyoruz. FC 24 ise dördüncü sırada konumlanıyor. Tekrardan Türkiye’ye dönersek, Cyberpunk 2077, yeni paketi Phantom Liberty ve Dota 2, ilk beşi oluşturan yapımlar oluyor. Onların hemen ardından Call of Duty ve Apex Legends geliyor. Yılın en fazla ses getiren oyunlarından Baldur’s Gate 3, 799 TL’lik fiyatıyla sekizinci basamakta yer alıyor.

Krafton’un oynaması ücretsiz battle royale’i PUBG Battlegrounds, yedi sıra birden yükselerek dokuzunculuğu alıyor. Kendini ilk 10’a atmayı başaran son oyun ise Mortal Kombat 1 oluyor. Tablonun geri kalanında Sea of Thieves, Football Manager 2024, The Witcher 3 Wild Hunt, GTA 5 ve Rust gibi yapımlar bulunuyor. 26 Eylül – 3 Ekim haftasının en çok satan oyunlarına Steam‘den göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.