Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fallout Oyunu Unreal Engine 5’e Taşındı: Görüntüler Muazzam

Epic Games şirketi tarafından geliştiricilere sunulan Unreal Engine 5 oyun motoru, yeni nesil bir oyun geliştirme programı olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun temelini oluşturan bu motor sayesinde üst düzey grafiklere sahip olan oyunlarla karşı karşıya kalıyor ve hayran yapımı projelerin de bizlere sunulduğunu görebiliyoruz. Şimdi ise yeni bir hamle ile içerik üreticisi, Fallout oyununu bu oyun motoruna taşımış durumda.

YouTube platformu üzerinde içerik üreticisi ve mod geliştiricisi olarak karşımıza çıkan Milwaukee Games, Unreal Engine 5 üzerinde dikkat çekici görünen bir Fallout prototipini yayınladı. Bu proje elbette nostalji ve eski oyunun günümüzde nasıl görünebileceğine dair çeşitli fikirleri bizlere sunuyor. Yani serinin hayranıysanız içeriğe göz atmanızda fayda var diyebiliriz.

Fallout Remastered Nasıl Görünüyor?

Video içeriğine göz atarken bu prototipin bir nevi Fallout: New Vegas‘ı andırdığını görebilirsiniz. Hatta bazı noktalarda bu oyundan çeşitli öğelerin kullanıldığını söylemekte fayda var. Her iki oyunda bildiğiniz gibi çöl ortamında geçiyor. Yani bir nevi Fallout: New Vegas’ın yeniden düzenlenmiş sürümü diyebiliriz. Elbette şu anda geliştirilme aşamasında bulunan proje çeşitli hatalarla ve problemlerle dolu.

Fallout Prototype in Unreal Engi

Problem konusunda rrnek vermek gerekirsek oyuncu radyoyu vurduğunda etrafa adeta enkazdan fırlayan küçük kaya parçaları dağılıyor. Ayrıca gölgelendirme ve LOD sisteminin de bazı sorunlara sahip olduğunu söyleyebiliyoruz. Dolayısıyla mükemmel ötesi bir görsellikte bir yapıyı beklememenizi tavsiye ediyoruz. Ancak yine de bu projenin tamamen oynanabilir olacağını vurgulayabilir ve yeni güncellemelerin geleceğini aktarabiliriz.

Son olarak prototipin ne zaman çıkış yapacağına dair herhangi bir bilgi yok. İlerleyen süreçte daha fazla detay ortaya çıktıkça sizleri haber edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.