Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fallout 2’ye Remake Dokunuşu: Baştan Aşağı Değişti

98 yılı içerisinde piyasaya sürülen nostalji yapım Fallout 2 için yeniden yapım sürümü geliyor. Fan yapımı remake bir hayli dikkat çekiyor.

Açık bir dünyaya sahip aynı zamanda kıyamet sonrası bir yapıyı bünyesinde barındıran Fallout 2 için yeni haberler ortaya çıktı. Açıklanan detaylarla Şubat 2024 tarihinde Creation Engine oyun motoru ile beraber geliştirilen mevcut projenin yeniden yapım sürümünün yolda olduğu belirtildi. Bu haberle hayranlar bir hayli heyecanlandı ve eski oyunları yeni teknoloji destekleri ile beraber görmek sektörün gelişimi için de önemli.

Fallout 2, bildiğiniz üzere 1998 yılında piyasaya sürüldü ve oldukça eski bir yapıya sahip durumda. Hem oyunun grafikleri hem de mekanikleri nostalji hissiyatını bünyesinde barındırıyor. Ancak şimdi oyunun tamamen yeniden yapım sürümü geliştirilme aşamasında yer alıyor. Kod adı Fallout 4: Project Arroyo olarak karşımıza çıkan yeni proje hayranlara yönelik bir yapıyı içeriyor.

Fallout 2 Yepyeni Görünüme Kavuşuyor

Fallout 2’nin yeniden yapım sürümü henüz geliştirilme aşamasında bulunuyor. Mod geliştiricilerinin belirttiğine göre oyunda yer alan orijinal mekanlar, nesneler, varlıklar ve daha fazlası doğrudan üç boyutlu bir hale kavuşuyor. Şimdi ise oyunun orijinali ile yeniden yapım sürümünü karşılaştıran yeni bir videonun yayınlandığını aktarabiliyoruz. Bu videoyu haberimizin en altından izleyebilir ve nasıl bir yapıya sahip olduğunu doğrudan gözlemleyebilirsiniz.

fallout 2 fps remake fan

Genel olarak değerlendirilecek olursak, yeniden yapım sürümü daha kaliteli çevre dokularına, gelişmiş aydınlatma sistemlerine, üç boyutlu modellemelere ve daha fazlasına sahip. Bunun dışında yeni projenin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ortaya çıkan bilgilere ve tahminlere göre mevcut remake’in bu yıl veya gelecek yıl içerisinde piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Büyük olasılıkla 2026 yılı içerisinde bu modu deneyimleme şansına erişebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.