Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Facebook Pay Artık Meta Pay Oldu: Metaverse Cüzdanı Olacak

Mark Zuckerberg, Meta Pay olarak yeniden markalanan Facebook Pay'i tanıttı.

Facebook Pay, Meta Pay olarak yeniden markalandı. Mark Zuckerberg Çarşamba günü yeniden markalaşmayı duyurdu ve değişikliği Meta’nın vizyonu için dijital bir cüzdan yaratmaya yönelik “ilk adım” olarak nitelendirdi.

Yakın gelecekte, yazılım çok fazla değişmeyecek. Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize para göndermek, ayrıca satın almalar için ödeme yapmak ve hayır kurumlarına bağış yapmak için kullanmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte Zuckerberg, Meta Pay’in metaverse dünyasında satın aldığınız veya yarattığınız tüm dijital öğeler için evrensel bir cüzdan işlevi göreceği bir gelecek tasavvur ettiğini belirtti.

Meta Pay, Metaverse Cüzdanı Olacak

Meta Pay

Blog gönderisinde konuşan Mark Zuckerberg, “Özellikle bu ögelerden bazılarını farklı hizmetlerde yanınıza almak istiyorsanız, mülkiyet kanıtı önemli olacak. İdeal olarak, herhangi bir metaverse deneyiminde oturum açabilmeniz ve satın aldığınız her şeyin tam orada olması gerek” ifadelerini kullandı ve metaverse cüzdanı olmak istediğinin ilk sinyallerini verdi.

Başka bir deyişle Zuckerberg, Meta Pay’in metaverse dünyasının fiili cüzdanı olmasını umduğunu belirtti. Açıkladığı birlikte çalışabilirlik türünün çok uzak olduğunu kabul etti ancak bunun “insanlar için çok daha iyi deneyimler ve içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar sunacağını” da iddia etmeyi ihmal etmedi.

Söylemeye gerek yok ancak Meta, Zuckerberg’in tanımladığı ekosistemden neredeyse kesinlikle en büyük yararlanıcı olacak. Şirket kısa süre önce Horizon Worlds‘deki dijital varlık satışlarından yaklaşık yüzde 48’lik bir kesinti aldığını doğruladı. Bir cüzdan uygulaması, şirketin metaverse yaratıcılarının arkasından para kazanmasının başka bir yolu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.