Facebook Geçmişi Temizle Özelliği Bu Yıl Gelecek

Facebook'a beklenen geçmişi temizle özelliği geliyor.

Daha çok mahremiyet, daha az hedeflenen reklam! Facebook’un uzun süredir beklenen ‘geçmişi temizle’ özelliği bu yılın sonlarında yayınlanacak. Haber ise doğrudan dünya devi sosyal medya ağının CFO’su David Wehner tarafından verildi.

Bu özellik ilk olarak 2018 yılında F8 konferansında duyurulmuştu. Mark Zuckerberg’e göre bu özellik sayesinde rahatlıkla Facebook’taki tarayıcı geçmişimizi kontrol edebileceğiz. Neye tıkladığımız, hangi web sitelerini ziyaret ettiğimiz gibi bilgiler yer alacak ve istediğimiz zaman temizleyebileceğiz.

Bu sayede Facebook’un diğer sitelerle ne paylaştığını kontrol edebileceğiz, aynı zamanda etkileşime geçtiğimiz uygulamaları da görebileceğiz. Bu özellik pek çok kullanıcı tarafından uzun süredir isteniyordu. Özellikle Facebook’ta son dönemde yaşanan gizlilik sorunları ve açılan davalar sonucu kaçınılmaz duruma gelmişti.

CNBC tarafından yapılan habere göre Facebook geçmişi temizle özelliği bu yılın sonlarında gelecek ve San Francisco’da düzenlenecek olan teknoloji ve medya konferansında tanıtılacak.

David Wehner’e göre geçmişi temizle özelliği kullanıcılar tarafından hoş karşılanacak. Kısacası artık sosyal medya ağı Facebook üzerinde daha çok kontrol sahibi olacağız.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol