Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Evolve Stage 2 Sunucuları Tekrardan Açıldı!

2K Games, beş yıl önce kapanan çevrimiçi nişancı Evolve Stage 2'nin sunucularını yeniden etkinleştirerek oyunculara hoş bir sürpriz yaptı.

Evolve Stage 2 geri döndü. Beklenmedik bir şekilde, çevrimiçi FPS oyunu Evolve küçük bir rönesans yaşadı. Tüm bu hengamenin sebebi, oyun resmen terk edildikten sonra bile pes etmeyen bir grup inatçı hayran sayesinde gerçekleşti. Bu inatçı hayranlar, geliştiricileri sunucuları yeniden etkinleştirmeye ikna etmeyi başardı.

Evolve ücretli bir oyun olarak çıkış yaptı. Oyun başarısız oldu, bu yüzden geliştirici ekip oyunu oynaması ücretsiz modele geçirdi ve oyunun ismini Evolve Stage 2 olarak değiştirdi ancak bu sürüm de başarısız oldu. Sonuç olarak oyunun sunucuları 2018 yılında kapatıldı ve oyun satıştan çekildi. Bununla birlikte, daha önce orijinal sürümü (Legacy Edition) satın almış olanlar ise oyunu oynamaya devam edebildi.

Evolve Stage 2 Sunucuları Açıldı

Evolve Stage 2

Oyunun sunucuları kapandığı için eşleştirme sistemi de kapandı. Bu yüzden hala oyunu oynamaya istekli oyuncuların, eşleştirme sistemini kendi başlarına (esas olarak Discord Evolve Reunited aracılığıyla) aktif etmesi gerektiriyordu. Oyuncular uzun yıllar Evolve Legacy’yi bu şekilde oynadı ancak birkaç ay önce bir Steam güncellemesi bir şeyleri bozdu ve oyunu oynanamaz hale getirdi.

Hayranlar, yayıncı 2K Games’e sorunu çözmelerini isteyen e-postalar göndermeye başladı. Hayranlar uzun bir süre hiçbir yanıt alamadı ancak sonunda Legacy sürümünü oynama yeteneği tekrardan aktif edildi. En ilginç olanı ise 22 Temmuz’da hayranların özverisiyle teşvik edilen 2K Games’in sunucuları yeniden aktif hale getirerek Evolve Stage 2 oynama kabiliyetini de geri kazandırmış olması oldu.

Oynaması ücretsiz sürümün geri dönüşü, oyunun popülaritesinde büyük bir artışa neden oldu. Steam’de günün rekorları aynı anda oynayan yaklaşık 25-50 oyuncuydu ancak 22 Temmuz’dan sonra bu sayılar hızla yükselmeye başladı. Dün, günün en sıcak zamanında Evolve, 853 eşzamanlı kullanıcı tarafından oynanıyordu.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.