Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Evil Geniuses CS2 Sahnesinden Çekiliyor!

Evil Geniuses'ın Counter Strike 2 sahnesinden çekildiği ve LCS slotlarını satılığa çıkarttıkları bildirildi.

Evil Geniuses‘ın Counter Strike 2 takımı dağıttığı ve mali sıkıntılar nedeniyle birçok işten çıkarmada yapan organizasyonunun, LCS slotunu da satılığa çıkarttığı bildirilid. Dot Esports‘a göre organizasyon, geriye kalan çekirdek kadrosu ile hâlen e-spor sahnesinde yer almaya devam edecek. Geçen hafta itibarıyla üçüncü tür işten çıkarmalar yapan şirket, DOTA 2 takımını da dağıtmıştı.

Peak6 Capital tarafından satın alınan Evil Geniuses, o günden bu güne kadar birçok tartışmanın ortasında kalmıştı. Şirket, organizasyonun bünyesinde yer alan yıldız League of Legends oyuncularından birinin istismarı, şampiyonluk kazanan Valorant takımını sözleşmeli hapishanede tutması ve Rocket League topluluğuna karşı uygunsuz davranışlar ile suçlanmıştı.

Evil Geniuses CS2 Sahnesine Veda Edecek

Evil Geniuses CS2 Sahnesine Veda Edecek

Evil Geniuses bu yılın sonlarında erkek CS 2 takımını dağıtacak ve bu süreçten önce kadın takımı da dağıtılacak. Organizasyonunun şuan ana erkek kadrosu, EG Black adlı akademi ekibi ve EG Gold adlı kadın takımı mevcut. Organizasyon ayrıca Game Changers Şampiyonası‘na katılmaya hak kazanan bir kadın Valorant takımı da mevcut.

Evil Geniuses, Nisan ayında dört takımdan oluşan Counter Strike takımlarının sayısını üçe düşürerek küçülmeye gitmişti. Organizasyon, 2019 yılında NRG Esports kadrosunun satın alınmasıyla bu sahnede yeniden aktifleşti. Ancak, mali sıkıntılar şirketin yakasını bir türlü bırakmadı. Mali sıkıntılar sebebiyle şirketin League of Legends Kuzey Amerika Ligi LCS slotunun da Enthusiast Gaming’e satılacağı iddia edildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.