Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EVE Online 2023 Yol Haritasını Açıkladı

Geliştiricilere göre 2023, uzay MMO dünyasında ilginç gelişmelerle dolu olacak.

2003 yılında piyasaya sürülen EVE Online, yıllarca uzay MMO oyunlarına liderlik etti ve zirvedeki yerini uzun süre korudu. Geçen yılki, bütün bir yıldız sistemini yok eden ve dört güçlü grubun savaşına yol açan Uprising adlı genişleme paketi, büyük bir başarıya imza attı.

Bugün ise oyunun arkasındaki geliştirme ekibi CCP Games, 2023 için planlarını paylaşmaya karar verdi. Geliştirici blogundaki bir gönderiye göre, Uprising genişletmesi MMO oyununa can damarı oldu. Son genişleme paketi, PvP modunda öldürme sayılarını yüzde 14.000 artırırken, oyundaki üretim ise yüzde 34 büyüdü. Özetle, oyun sağlam bir ivme yakaladı.

EVE Online 2023’e İddialı Başladı

EVE Online 2023 Yol Haritasını Açıkladı

Bunun oyunun ekonomisi üzerinde olumlu bir etkisi oldu. Girişte belirtildiği gibi, Uprising’i çevreleyen olaylar birçok sektörün gelişmesine katkıda bulundu. Tabii ki oyunun geliştirme süreci burada son bulmayacak. Geliştiricilerin bloglarından ortaya çıkan en önemli konu, oyunun 2023 planları oldu ve bunların hepsi oldukça ilgi çekici.

CCP Games’in 2023 yılı için bir yol haritası ile yayınladığı grafikte birçok nokta yer aldı ve bunlardan bazıları belirtildi. Yine de Ocak ayında, oyuncuların Çin Yeni Yılı’nı kutlayacağı bir etkinlik bekleyebiliriz; aynı ayın sonunda EVE Online, bir Microsoft Excel eklentisinin beta sürümünü oyuna ekleyecek. Verilerin oyundan doğrudan programa doğrudan indirilmesine izin verecek.

Ayrıca, bu sene iki büyük genişleme paketi yayınlanacak. Yayınları yılın ikinci ve dördüncü çeyreğinde gerçekleşecek. Oyunun 20. yıl dönümü birçok şekilde kutlanacak; bunlardan biri 21-23 Eylül tarihlerinde Reykjavik’te yapılacak olan EVE Fanfest 2023 kongresi olacak. Daha fazla ayrıntıya girmek isterseniz, geliştiricilerin orijinal gönderisini okuyabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.