Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ethan Carter Geliştiricisi: Yürüme Simülasyonu Devri Bitti

En sevilen yürüme simülasyonu oyununun geliştiricisi, bu oyunların devrinin bittiğine inandığını açıkladı.

The Astronauts’tan Adrian Chmielarz, Gamingbolt‘a ilginç bir röportaj verdi ve bu röportajda “yürüme simülasyonu” olarak adlandırılan, yani sadece keşfetmeye ve hikaye anlatmaya dayalı oyunların mevcut durumuna değindi. Geliştiriciye göre, bu oyun türünün devri artık kapandı. Bu sebeple The Astronauts, ilk oyunu The Vanishing of Ethan Carter’ın başarısına rağmen başka bir türe yönelmeye karar verdi.

Başka bir yürüme simülasyonu yerine FPS oyunu Witchfire üzerinde çalışmaya başlayan ekip, bambaşka bir türe adım attı. Chmielarz, yürüme simülasyonlarının harika hikayeler anlatabileceğini ancak bu tür projelerin raf ömrünün kısa olduğunun altını çizdi. Artık ayrıca çok basit ve çeşitlilikten yoksun hale gelen bu tür oyunların devrinin bittiğini de iddia etti.

Oyuncular, Yürüme Simülasyonundan Sıkıldı

Ethan Carter Geliştiricisi: Yürüme Simülasyonu Devri Bitti

Açıkçası Adrian Chmielarz’a hak vermiyyor değiliz. The Invincible örneğini paylaşmak isterim; incelememizde bu oyundan ne kadar bunaldığımı söylemiştim. Birçok oyuncunun ve eleştirmenin de yorumu bu yöndeydi. Bu arada oyunun yaratıcıları da aynı fikirde ve bir sonraki oyunlarında onlarda farklı bir türe yönelecek. Ayrıca bu yılın başka bir yürüme simülasyonu olan Fort Solis de oyuncuların beğenisini toplayamadı ve herkes oyunu sıkıcı buldu.

Oyuncuların değişen zevkleri, Witchfire‘ın duyurulduğu The Game Awards 2017 etkinliğinde de çok barizdi. Ekranda “The Vanishing of Ethan Carter’ın yaratıcılarından yeni oyun” metni göründüğünde, proje başka bir yürüme simülatörü gibi göründüğü için kalabalık sessizce oturdu.

Birkaç dakika sonra bir karakter silahını çıkardığında ve ekranda kendisinin aynı zamanda Painkiller ve Bulletstorm’un da yaratıcısı olduğunu belirten bir yazı belirdiğinde kalabalık sevinçten havaya uçtu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.