Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eski WoW Geliştiricisinden Yeni MMORPG: Ghost

World of Warcraft'ın eski Baş Sistem Tasarımcısı Greg Street, yeni stüdyosunun Ghost kod adlı bir MMORPG geliştirdiğini duyurdu.

Eski World of Warcraft Baş Sistem Tasarımcısı Greg Street, yeni oyun geliştirme stüdyosu Fantastic Pixel Castle’ın şu anda Ghost olarak adlandırılan “epik bir AAA MMORPG” geliştirme sürecine başladığını duyurdu. WoW gibi bir MMORPG oyununda da uzun süre çalışan Greg Street, Wrath of the Lich isimli ek paketin geliştirme sürecinin ardından 2013’te Blizzard’dan ayrıldı.

Resmi FPC Twitter hesabı, 2 Kasım’da yeni stüdyonun şu anda Ghost kod adıyla anılan yepyeni bir MMORPG geliştireceğine dair bir duyuru yayınladı. Ayrıca duyuruya kısa bir tanıtım videosu da eşlik etti. Oyun hâlâ geliştirme sürecinin ilk aşamalarında ancak oyunun “toplulukla iç içe ve isteklere cevap verecek şekilde” geliştirileceği belirtildi.

Project Ghost, İki Ayrı Bölgede Geçecek

Eski WoW Geliştiricisinden Yeni MMORPG: Ghost

Duyuru gönderisinde ayrıca stüdyonun ilk projesi hakkında bazı temel bilgileri içeren web sitesine bir bağlantı da mevcut. Oyun, oyuncuların parçalanmış bir dünyanın yüzen parçaları (Mavi Parçalar ve Kırmızı Parçalar) arasında gezinmesi gereken kıyamet sonrası fantastik bir ortamda geçecek.

Mavi Parçalar siz ve arkadaşlarınız için özel alanlar içerecek, daha küçük ölçekte olacak ve işbirliğine dayalı oynanışa odaklanacak. Kırmızı Parçalar ise daha büyük, geniş açık dünya PvP deneyimleri sunabilecek daha fazla sosyal alan içerecek.

ŞMMORPG devi World of Warcraft’ın 19 yıl boyunca türe hakim olmasının ardından ilgi düzeyinin yavaş yavaş azaldığı göz önüne alındığında, FPC Ghost’un bu ilgiyi üzerine çekebileceğini umuyor olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.