Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eski CDPR Çalışanları Rebel Wolves’a Çin’den Dev Yatırım

The Witcher ve Cyberpunk üzerinde çalışan eski CD Projekt RED geliştiricilerinden oluşan Rebel Wolves, bu yılın başlarında kuruldu.

Bu yılın başlarında kurulan Rebel Wolves, The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077’de çalışan pek çok geliştirici de dahil olmak üzere eski CD Projekt RED gazilerinden oluşan ve The Witcher 3 yönetmeni Konrad Tomaszkiewicz’in kurucusu ve CEO’su olduğu yeni bir oyun geliştirme stüdyosu olarak tanıtıldı.

Bugün ise stüdyo başka bir büyük gelişmeyi daha duyurdu. Geliştirici ekip, Çinli teknoloji devi NetEase Games ile stratejik bir yatırım ortaklığı sağladığı açıklandı. Sonuç olarak NetEase, stüdyoda bir azınlık hissesi satın aldı ancak Rebel Wolves tam operasyon bağımsızlığını ve projelerinin tam yaratıcı kontrolünü elinde tutacak.

Rebel Wolves Sağlam Bir Finansal Kaynak Edindi

Rebel Wolves

Tomaszkiewicz, “Önde gelen küresel oyun şirketlerinden birinin vizyonumuzun arkasında olması, Rebel Wolves’taki tüm ekip için büyük bir güven artışı sağladı. NetEase tarafından sağlanan finansman, tam gaz gitmek için gereken son eksik parçaydı. Birinci sınıf bir AAA oyunu oluşturmak için mevcut kaynaklarla artık en önemli şey olan oyun geliştirmeye odaklanacağız.” ifadelerini kullandı.

Ünlü geliştiricileri içerisinde barındıran stüdyonun ilk oyunu, bir AAA karanlık fantezi aksiyon RPG oyunu olacak. Unreal Engine 5 kullanılarak PC ve mevcut nesil konsollar için geliştirilecek ve uzun süreli bir serinin ilk bölümü olarak yayınlanacak.

Tomaszkiewicz, stüdyonun bu ilk oyun için 2025 çıkış tarihini hedeflediğini söyledi ve şirket bir basın açıklamasında “önümüzdeki aylarda” gerekli rolleri doldurmak için işe alımlar yapacağını söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.