Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games’in Ücretsiz Oyunu Türkiye’ye Yasak!

Epic Games'in bu haftaki ücretsiz oyunu Dragon Age: Inquisition, Türkiye dahil bazı ülkelerde yasaklı olduğu için mağaza sayfasına erişilemiyor.

Dün akşam başlayan Epic Games Mega İndirim kapsamında ücretsiz verilen ilk gizemli oyun Dragon Age: Inquisition – Game of the Year Edition olmuştu. Steam’deki satış fiyatı 40 dolar olan açık dünya rol yapma oyunu, 23 Mayıs’a kadar bedava alınabilecek. En azından dünyanın önemli bir kısmı için zira Epic Games’in bu haftaki ücretsiz oyunu bazı ülkelerde yasaklı olduğu için mağaza sayfasına erişilemiyor.

Bu ülkelerden biri de ne yazık ki Türkiye. Dün akşam büyük bir heyecanla Dragon Age Inquisition’ı almak için giriş yapan kullanıcılar, oyunu hesaplarına eklemek için sayfaya tıkladıklarında “Bu içerik şu anda platformunda veya bölgende mevcut değil” uyarısı ile karşılaştılar. Oyun, Türkiye dışında Belarus, Kıbrıs, İsrail, Katar, Rusya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de yasak.

Dragon Age: Inquisition Türkiye’de Yasaklanmış

Dragon Age Inquisition yasak

Bunun sebebi olarak oyunun içeriğinde söz konusu ülkelerin yerel kanunlara aksi yönde ögeler bulundurması olarak gösteriliyor, ancak bu konuda net bir bilgiye sahip değiliz. Öte yandan oyuna Steam ve Game Pass üzerinden sorunsuz bir şekilde ulaşılabildiğini belirtmekte yarar var. Dolayısıyla bu durumun Epic Games Store özelinde yaşanıyor olma ihtimali kuvvetle muhtemel.

Ayrıca yasaklamanın yayıncı Electronic Arts mı yoksa Epic Games tarafından mı yapıldığı henüz belli değil. Her ne olursa olsun, ülkemizdeki oyuncular ne yazık ki Epic Games’in ücretsiz oyununu hesaplarına ekleyemiyorlar. Mağaza, Mega İndirim’in biteceği 13 Haziran’a kadar her hafta bir adet AAA oyunu bedava verecek. Sıradaki gizemli oyunun ne olacağını 23 Mayıs’ta göreceğiz.

Epic Games’teki En İyi Ücretsiz Oyunlar

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.