Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Store, iOS ve Android’e Geliyor

Epic Games Store, bu yılın sonlarına doğru Android ve iOS cihazlara gelecek. Böylece kullanıcılar haftalık ücretsiz oyunlarını telefonlarından talep edebilecekler.

Kullanıcılar her hafta ücretsiz oyunlarını almak için en az bir kez kapısını çaldığı Epic Games Store, Android ve iOS cihazlara geliyor. Fortnite’ın arkasındaki şirket, GDC 2024’teki State of Unreal sunumu sırasında platformun mobil sürümünün 2024’ün sonlarında yayımlanacağını duyurdu.

Mağazanın telefonlara gelmesiyle birlikte haftalık ücretsiz oyunlar için masaüstü sürümünün ziyaret edilmesi gerekmeyecek. Kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden kolaylıkla oyunları talep edebilecekler. Epic Games Store genel müdürü Steve Allison, mobil versiyonunda Fortnite‘ın yanı sıra lansman sırasında üçüncü taraf oyunların da yer alacağını açıkladı.

Epic Games Store Mobil Sürümü Yıl Sonunda Çıkacak

Mağazanın PC versiyonunda olduğu gibi, Epic Games Store’un mobil versiyonunda da oyun yayımlayan geliştiriciler için 88/12 gelir payı uygulanacak. Ayrıca bu geliştiriciler Unreal Engine için telif ücreti de ödemeyecekler. Kullanıcılar, Android ve iOS cihazları üzerinden oyun satın alabilecek, profillerine göz atabilecek ve kütüphanelerine ulaşabilecekler.

epic games store mobil

Apple ve Google gibi mobil ekosistemin iki deviyle yıllarca süren bir yasal mücadeleye giren Epic Games, AB’de kabul edilen yeni yasalar Apple’ın kısıtlamalarını biraz gevşetmesiyle iOS ve Android’de kendi mağazasını açma şansını yakaladı. Hatırlayacağınız üzere ödeme ve komisyon konusundaki anlaşmazlık, Apple ve Google’ın Fornite’ı kendi mobil mağazalarından kaldırmasına kadar gitti.

Bu arada GDC 2024’teki State of Unreal sunumu sırasında Uncharted serisinin yaratıcısı Amy Hennig’in Marvel 1943: Rise of Hydra oyunu da duyuruldu. Unreal Engine 5 ile geliştirilen yapım, İkinci Dünya Savaşı döneminde geçiyor ve Captain America ve Black Panther karakterlerine odaklanıyor. Üçüncü şahıs aksiyon-macera oyununun 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.