Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Hesap Değeri Hesaplama – Hızlı ve Kolay Yöntem

Epic Games Store hesabınızın ne kadar değerli olduğunu öğrenmek ister misiniz? İzlemeniz gereken adımları anlatıyoruz.

Epic Games hesap değeri hesaplama Steam kadar kolay değil ancak tahmini bir değer elde edebilmeniz mümkün. Mağaza ilk olarak Aralık 2018’de piyasaya çıktı ve haftalık ücretsiz oyunlar ve diğer oyun içi içerik teklifleriyle dijital mağaza pazarını kasıp kavurdu. Tahmin ediyoruz ki yıllardır yüzlerce ücretsiz oyun topladığınız ve hatta belki de ek oyunlar satın aldığınız hesabınız kaç TL ediyor?

Epic Games hesap değeri öğrenme işlemini PlayerAuctions sitesi ile yapacağız ancak bilmeniz gereken bazı ek bilgiler de olacak, yalnızca oyun sayısının ötesinde çeşitli faktörleri kullanarak hesabınızın değerini belirleyeceğiz. Milyonlarca kullanıcı, yıllardır aynı ücretsiz oyunları talep ettiği için hesabınızın değeri sandığınız kadar yüksek olmayabilir ancak işin içine başka faktörler de katacağız.

Oyun sayınız, hesap yaşınız, başarım sayınız ve Epic Games Store’a bağlı olan hesaplarınız çok önemli. Özellikle, hesabınızı satmadan önce Fortnite hesap değerinizi bilmeniz oldukça kritik. Epic hesabınızı sattığınız zaman otomatik olarak bağlı olan hesaplarınızı da devredeceğiniz için bunlar fiyat artışı konusunda büyük katkı sağlayacak.

Epic Games Hesap Değeri Hesaplama Yolları

Epic Games Hesap Değeri Hesaplama - Hızlı ve Kolay Yöntem

 • PlayerAuctions sitesine girin.
 • Karşınıza çıkan ekrandaki dört bölümü doldurun.
  • # of Games: Oyun Sayınız
  • # of Achievements: Başarımlarınız
  • # of Friends: Arkadaş Sayınız
  • Account Age (Years): Hesap Yaşınız
 • Boşlukları doğru olarak doldurduktan sonra ‘Calculate The Account Value Now!’ yazan seçeneğe tıklayın.
 • Hesabınızın tahmini değeri size dolar cinsinden açıklanacak.
 • Tabii ki, yerel fiyatlandırmalar göz önüne alındığında buradaki değerin yarısından biraz daha azını baz almalısınız.
 • Ayrıca birkaç kez ücretsiz verilen değersiz oyunları da aradan çıkarırsanız, direkt olarak 10’da 1’i gibi düşünebilirsiniz.

Epic Games Hesabım Kaç TL Eder?

Epic Games Hesap Değeri Hesaplama - Hızlı ve Kolay Yöntem

Epic Games hesabındaki oyun sayısı, değerlemenin en önemli kısımlarından birisi. Özellikle mağazanın çok fazla hediye sunduğu için oyun sayınızın yüksek olması, hesap değeri için çok kritik. Hepsinden haberdar olan bir kullanıcı, bu noktada hesabında kalıcı olarak 300’den fazla ücretsiz oyuna sahip olabileceği için, oyun sayınızın bu sevilerde olması önemli.

Epic Games hesap yaşı, güvenilirlik ve prestij sağladığından, doğru değeri bulmak için Epic Games Hesabının yaşını öğrenmek çok önemli. Mağazanın ilk günlerinde oluşturulan bir hesabınız var ise, aynı Steam’de olduğu gibi geç açılan hesaplardan daha değerli bir hesabınız olacak. Başarımlar, mağazaya yeni eklenmiş olsa da, sağlam bir koleksiyona sahip olmak, hesap fiyatını artırmak için çok önemli.

Epic Games Hesap Değeri Öğrenme

Epic Games Hesap Değeri Hesaplama - Hızlı ve Kolay Yöntem

Hesap değerinizi tahmini olarak anladığınızı düşünüyoruz. Örneğin, yukarıdaki hesaplama sitesinde hesabınızın değeri ‘2000 dolar’ çıktı diyelim. Bu, sizin hesabınızın gerçek değeri. Satış yapmak istiyorsanız işler değişecek. Bu miktarı onda biri olarak düşündüğümüzde hesabınızın yaklaşık değeri ‘200 dolar civarında’ demektir ancak çoğu ücretsiz dağıtılan oyun herkeste olabileceği için siz bunu 100 dolar gibi düşünerek hesabınıza böyle bir değer biçebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, hesabınızın değerini asıl olarak Fortnite veya hesabınıza bağlı olan oyunlarınızdaki hesaplarla doğrudan bağlantılı olacak. Örneğin, Fortnite hesap değerinizi ‘1000 dolar’ olarak hesapladıysanız, direkt olarak Epic Games hesap değerinizin üzerine bu miktarı ekleyebilirsiniz.

Son olarak, Epic Games Store ödeme geçmişi sayfasından hesabınıza harcadığınız toplam parayı öğrenebilirsiniz. Ücretsiz oyunları aradan çıkarttıktan sonra, oyunlara 500 TL harcadınız diyelim. Fortnite hesabınıza da 500 TL harcadınız ve toplamda 1.000 TL harcama yaptığınız bir hesabınız var diyelim. Fortnite hesap satış sitelerinden pazar analizi yaparak 800 TL-1.200 TL arasında hesabınıza bir değer biçebilirsiniz.

Epic Games Hesap Satışı Yasak

Epic Games Hesap Değeri Hesaplama - Hızlı ve Kolay Yöntem

Mağaza hesabınızı satmak veya başka bir hesap almak yasak. Bu arada, Epic eğer IP değişimini tespit eder ve farklı girişleri anlarsa, hesabınızı yasaklayabilir. Öte yandan, bir hesabı satmaya çalışırsanız, bu Epic’e bildirilebilir ve hesabı kalıcı olarak kaybedersiniz.

Bu bilgiler ile Epic Games hesap değeri nasıl ölçülür sizlere anlattık. Ayrıca, hesap satış ve alış risklerinden bahsettik. Eğlence için hesap değeri ölçmek de bir sorun yok ancak satış ve alış işlemlerinde sorumluluk tamamen size ait. Soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorumlar kısmını kullanabilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.