Encased Klasik RPG’lerden İzler Taşıyor

Baldur's Gate ve Planescape Torment gibi oyunlardan etkilenerek yaratılan izometrik RPG Encased duyuruldu.

Dark Crystal Games bugün üzerinde çalıştığı yeni izometrik RPG oyunu Encased’i duyurdu. Encased, bilim kurgu temelli bir oyun olacak ve post apokaliptik bir manzara sunacak. Bir araştırma projesinin ardından ortaya çıkan felaketi konu alan oyun için aynı zamanda ilk ekran görüntüleri ve tanıtım fragmanı da yayınlandı.

Eski tipte bir RPG olan Encased, sıra tabanlı dövüş sistemiyle karşımıza çıkıyor. Oyunun ana hikâyesinin yaklaşık 25-30 saat uzunluğunda olması planlanırken, ciddi ölçüde tekrar oynanabilirlik potansiyeli de sunacak. Encased’de açık bir dünya karşımıza çıkacak ve burayı keşfedip hikâyeyi etkileyecek zor kararlar verebileceğiz. Hareketlerimize göre oyunun dünyası da bize yanıt verecek ve devamlı değişecek.

Encased, Dark Crystal Games’e göre 90’lar sonu ve 2000 başı RPG oyunlarından ilham aldı. Bu yönüyle Fallout, Baldur’s Gate ve Planescape: Torment gibi yapımları epey andırıyor. Tabii ki bunların aksine daha modern grafiklerle karşımıza çıkıyor.

Taktiksel dövüşlere ve hikâyeye odaklanacak olan Encased, 2019 yılında satışa çıkacak. Özellikle eski RPG oyunlarını özleyenlerin göz atmasında fayda var.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol