Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türkiye’nin En Popüler Dijital Yayın Platformu Belli Oldu

JustWatch'un bugün paylaştığı istatistik vasıtasıyla Türkiye'deki dijital yayın platformunun verileri belli oldu. Uzun zamandır liderlik koltuğundan kalkmayan BluTV bu kez de kalkmadı.

Dijital yayın platformları artık tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça önemli bir yerde bulunuyor. Bilhassa son zamanlarda HBO Max’in de Türkiye’ye geleceğinin açıklamasından sonra işler gerçekten ülkemizde durumlar karışacak gibi görünüyor.

En popüler dijital yayın platformu BluTV oldu

Kişiye özel dizi ve film önerilerinde bulunan arama motoru JustWatch, bugün birkaç saat önce ülkemizdeki dijital yayın platformlarını ilgilendiren birkaç veri paylaştı. Verilere bakacak olursak uzun süredir lider olan BluTV’nin liderliğinin devam ettiği gözlerden kaçmadı. İkinciliği ise Netflix yakalıyor. İlgili verileri taşıyan tabloya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

en popüler dijital yayın

İçinde bulunduğumuz yılın üçüncü çeyreğinde yine BluTV, ülkemizdeki pazar liderliğine devam ediyor. Onun arkasında ikinci sıraya sahip olan Netflix, üçüncü sırada yüzde 18 dilimle Prime Video geliyor. Diğer dijital yayınlara göre biraz tuhaf olan MUBI ise yüzde 7’lik bir dilimde 4. sırayı alıyor. Geçtiğimiz çeyrekte Netflix yüzde 2 gibi bir büyüme dilimi ile arayı kapatırken, MUBI de yüzde 1 dilimlik büyüme gösterdi. Yine de ülkemiz pazarında ilk üç ismin, piyasanın komple yüzde 90 dilimini oluşturduğunu belirtmekte fayda var.

en popüler dijital yayın

Pazar payındaki aylık değişim tablosunu yukarıdaki tabloda görebilirsiniz. HBO Max ve hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği Disney Plus’ın Türkiye pazarına girmesi ile birlikte ne gibi sonuçlar doğuracak aslında herkesin merak ettiği bir olay. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.