Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Embracer Group Kendi Oyun Mağazasını Açacak

THQ Nordic'in çatı şirketi, yeni bir başlatıcı olması muhtemel olan 'Game Legends' adında yeni bir çevrimiçi perakende mağazası için bir ticari markaya sahip oldu.

Şirketin önümüzdeki yıllarda oyun stüdyosu satın alma planlarını açıkladığı 2019 yılında THQ Nordic’ten doğan Embracer Group, kendisini sektörde önemli bir oyuncu olarak atamak için önemli adımlar attı. Şirket şu anda birçok çağdaş marka hakkına ve seriye sahip olsa da, ilk adımları Destroy All Humans ve Red Faction gibi klasik serileri almak olmuştu.

THQ Nordic ve Koch Media’nın çatı şirketi, yeni mülklerini son birkaç yılda çeşitli yeniden yapımlar ve yeniden düzenlemeler ile yeni oyuncuların kalbini kazanmaya çalıştı. Embracer Group şimdiye kadar oyunlarını yayınlamak ve pazarlamak için Steam’i kullanmış olsa da yakın tarihli bir ticari marka, yayıncının gözünü biraz daha yukarıya diktiğini gösterdi.

Embracer Group’un Mağazası ‘Game Legends’ Olacak

Embracer Group
Embracer Group’un elinde onlarca oyun geliştirme ekibi mevcut.

Artık Embracer Group, oyun alanında uzmanlaşmış çok sayıda şirkete sahip olduğuna göre, yayıncı kendi özel oyun başlatıcısını başlatabileceği kritik bir noktaya ulaşmış gibi görünüyor. Game Legends olarak adlandırılan bu yeni hizmet, resmi listeye göre video oyunları, oyun ürünleri ve hatta bilgisayar donanımı satan bir çevrimiçi perakende mağazası olarak tanımlandı.

Aynı fikrin altını çizmek, Embracer Group’un kendi markalarıyla ilgili neredeyse her şeyi tek bir yerde toplayarak “oyun geçmişini korumak” için klasik bir oyun arşivi oluşturması etrafında toplandı. Embracer Games Archive’in yeni CEO’su David Boström, yayıncının klasik oyunların mirasını korumak ve kutlamak istediğini söyledi. Henüz duyurulmamış Game Legends mağazasının da bu çabaya bağlanacağını hayal etmek zor değil.

Durum ne olursa olsun, Embracer’ın şu anda aktif olarak geliştirilmekte olan 150 oyunu var ve şirket, oyun pazarında kendisine yeni bir bölüm oluşturmak için muazzam üretim kapasitelerinden yararlanmaya karar vermiş olabilir. Şu anda, odak tamamen klasik oyun deneyimlerine odaklanmış gibi görünüyor ancak yakın gelecekte daha fazla ayrıntı içeren resmi bir duyuru yapılması gerek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.