Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Ültimatom

Tesla CEO'su Elon Musk, Covid sebebiyle evden çalışan işçilerini ofise gelmek için tehditkar bir mesaj attı. Musk, ofiste en az 40 saat geçirmeyenlerin kovulacağını söyledi.

Tesla patronu Elon Musk, çalışanlarına tam zamanlı olarak ofise dönmelerini emretti ve uzaktan çalışmanın artık kabul edilemez olduğunu söyledi. Yeni politika, sosyal medyaya sızdırılan e-postalarda paylaşıldı. Yöneticilere yönelik olduğu anlaşılan mesajlarla ilgili yorumlara Tesla yanıt vermedi. Musk, politika hakkında soru sorulduğunda Twitter’da yeni kurallara uymak istemeyen kişilerin başka bir yerde çalışıyormuş gibi davranabileceğini söyledi.

E-postalardan birinde ”Tesla’daki herkesin ofiste haftada en az 40 saat geçirmesi gerekiyor, eğer gelmezseniz istifa ettiğinizi varsayacağız.” yazıyor. Musk, tam zamanlı olarak ofiste çalışmanın şirketin fabrika çalışanlarından istediğini ve şahsen işbirliğinin firmanın başarısı için kritik olduğunu söyledi. Ayrıca patron, uzaktan çalışma politikasıyla ilgili e-postalardan birinde ne kadar kıdemliyseniz, varlığınız o kadar görünür olmalı dedi.

Elon Musk: ” Fabrikada Yaşamasaydım Tesla İflas Ederdi.”

Elon Musk

Hattakiler yanlarında çalıştığımı görebilsin diye resmen fabrikada yaşadım diyen Musk, bunu yapmasaydı Tesla’nın iflas edeceğini de ekledi. Yılın başında Elon Musk “Tüm Covid evde kalma olayları insanları gerçekten çok çalışmak gerekmediği konusunda kandırdı.” şeklinde bir tweet atmıştı. Ancak bu duruma karşı Twitter CEO‘su Parag Agrawal, personelin sonsuza kadar evden çalışmaya devam edebileceğini söyledi.

Agrawal, sosyal medya platformunda çalışanlara gönderilen bir notta, ”Kendinizi en verimli ve yaratıcı hissettiğiniz yer, çalışmanız gereken yerdir. Ve buna sonsuza kadar evden tam zamanlı çalışma dahildir.” açıklaması yaptı. Sizce insanlar evinde mi yoksa şirketinde mi daha verimli bir performans sergiler?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.