Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’lı X’in (Twitter) Değeri Düşmeye Devam Ediyor!

X platformu 2022 yılında Elon Musk tarafından satın alınmasıyla beraber değer kaybetmeye devam ediyor Şimdi ise bu değer kaybı bir hayli büyük.

Eski adıyla Twitter şimdiki adıyla X platformu, hizmet vermeye ve kullanıcılara yeni deneyimler sunmaya devam ederken diğer yandan değer kaybediyor. Elon Musk tarafından 2022 yılında satın alınan platformun değeri o günden bu yana yüzde 71 oranında değer kaybetti ve hala kaybetmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz pazar günü yayınlanan Axios raporuna göre Elon Musk’ın satın aldığı Twitter büyük oranda değer kaybetti. Musk, o dönemde Twitter için toplamda 44 milyar dolar ödemiş ve kendi bünyesine dahil etmişti. Diğer taraftan haber kaynağı Reuters da aynı şekilde platformun değerinin sürekli olarak düştüğünü ve daha zorlu yılların platform özelinde beklendiğini bildiriyor. Bu değer kaybı elbette öngörülebilir bir şekilde karşımıza çıkıyor.

X (Twitter) Değeri Sürekli Düşüyor

Bildiğiniz üzere 2023 yılı reklam verenler ile platform arasında zorlu bir yılı temsil ediyordu. Yılın son aylarında Elon Musk, katıldığı bir programda siyasi olaylara değinerek burada büyük firmaların reklam vermemesi gerektiğini ve reklamlarını geri çekmesi sitemlerini aktardı. Bu kapsamda reklam gelirlerinin düşmesiyle beraber bir nevi boykotun etkilerinin ortaya çıktığını görebiliyoruz.

7e69429bad1cf7bbe56b442881a5b970

Karşılıklı yapılan bu boykotlar elbette şirketin değerini daha da düşürmeye devam ediyor. Nitekim geldiğimiz noktada platformun devamlılığı için bu reklamlar oldukça önem arz ediyor. Ortada bulunan bu raporlar ve değer kaybı ile alakalı X platformu temsilcileri herhangi bir resmi açıklama yapmıyor. İlerleyen süreçte ise birkaç yorumun ortaya çıkması bekleniyor.

X platformu, bildiğiniz üzere yeni özellikleri bünyesine dahil etmeyi planlıyor. Burada sadece düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz bir ortam değil aynı zamanda iş bulabileceğiniz, etkinlikler ayarlayabileceğiniz ve her işinizi bu platformda çözebileceğiniz bir yapı oluşturulmak isteniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.