Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Twitter’a Resti Çekti

43 Milyar Dolarlık Twitter teklifi ile gündemden düşmeyen Elon Musk, Twitter'ı veri paylaşmadığı için tehdit etti. Şirketin anlaşma kurallarını ihlal ettiğini belirten Musk, satın alma kararını geri çekebileceğini söyledi.

Elon Musk, Twitter’ı spam ve sahte hesaplar konusunda talep ettiği verileri bildirmediği için birleşme anlaşmasını ihlal etmekle suçladı ve pazartesi günü platformu satın almaktan vazgeçme durumu olduğunu bildirdi.

Musk’ı temsil eden bir avukat şirkete yazdığı mektupta, “Bu durum, birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerinin açık bir şekilde ihlalidir ve Musk, işlemi tamamlamama ve birleşme sözleşmesini feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları saklı tutar.” yazdı.

Elon Musk’ın Twitter Teklifi Hala Tartışma Konusu

Twitter

Musk, Twitter’dan botların ve sahte hesapların platformun aktif kullanıcı tabanının yüzde 5’inden daha azını oluşturduğu iddiasını desteklemek için bilgilerin devredilmesini talep etti. Şirketin hisseleri pazartesi günü erken saatlerde yüzde beş düştü. En son gelişmeden önce bile Twitter hisseleri, Musk’ın hisse başına 54.20 dolarlık devralma teklifinin oldukça altında işlem görüyordu.

Pazartesi günü yapılan açıklamada, şirket şunları söyledi: “Twitter, birleşme anlaşmasının şartlarına uygun olarak işlemi tamamlamak için Bay Musk ile işbirliği içinde bilgi paylaşmaya devam edecek.” Şirket ayrıca,anlaşmaya varılan fiyat üzerinden işlemlere devam edeceğini bildirdi. Musk, gerçek spam hesap sayısının muhtemelen çok daha fazla olduğunu ve potansiyel olarak yüzde 90’a kadar çıktığını iddia etti.

Bazı Wall Street analistleri bu durumun, alıcının pişmanlığı ve pazarlık yapma çabası olarak değerlendirdi. Musk’ın satın almayı nasıl finanse edeceği konusunda başından beri sorular vardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.