Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk Twitter Gelirini Beş Katına Çıkaracak

Yakın zamanda Elon Musk, Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolar teklif etti. Satış işlemi gerçekleşmiş olsa bile, henüz hissedarlar tarafından onaylanmadı. Elon Musk'ın Twitter planları ise şimdiden hazırlanmış durumda.

Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın alma teklifi önümüzdeki aylarda hissedarlar tarafından onaylanırsa, varlıklı girişimci 2028 yılına kadar şirketin gelirini beş katına çıkarabilir. Yakın zamanda yatırımcılara konuşan Musk, platformun altı yıl içinde 26.4 milyar dolarlık gelir elde edebileceğine inandığını söyledi.

New York Times tarafından bildirilenlere göre Musk, aboneliklerin bugünkünden çok daha önemli bir gelir faktörü haline geleceğini ve aboneliklerin 2028 yılında toplam gelirin 10 milyar dolarını oluşturacağını söyledi. Reklamların toplam gelir içinde 12 milyar dolar getirisi olacağını ve geri kalan 4.4 milyar doların da veri lisanslamadan geleceğini açıkladı.

Twitter 2028 Yılında 931 milyon Kullanıcıya Ulaşacak

Twitter

Musk, aboneliklerin iki üründen oluşacağını söyledi. Birincisi, kullanıcıların ayda 30 TL ödediği mevcut bir hizmet olan Twitter Blue olacak. Yatırımcı, bu aboneliğin 2025 yılına kadar 69 milyon kullanıcıya ulaşacağını söyledi. Diğeri ise ismi açıklanmayan yeni bir abonelik olacak. Ayrıca yatırımcı Elon Musk, platform gelirini 2028’de 1,3 milyar dolara çıkarabilecek bir hamle olan bahşiş ve alışveriş seçenekleri üzerinde çalışıyor.

Ve platformun kullanıcılarının 2028’de 931 milyona kadar ulaşacağı düşünülüyor. Eleştirmenler şimdiden Musk’ın Twitter planları hakkında endişelerini dile getiriyorlar ve birçok kişi ifade özgürlüğü yüzünden kullanıcıların platformdan uzaklaşacağını belirtiyor. Bu bilgiler ışığında bile yatırımcı Musk’ın, planları hakkında net şeyler söylemek imkansız gibi duruyor. Bu cesur ve iddialı yatırımın getirilerinin ne olacağı öngörülemiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.