Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Twitter Anketinden Sonra 5 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Sattı

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, vergi ödeyip ödememeyi sorduğu bir Twitter anketinden sonra en az 5 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı.

Dünyanın en zengin insanı ünvanının sahibi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde açtığı bir Twitter anketinde, ‘milyarderler vergisi’ ödeyip ödememeyi takipçilerine sormuştu. Güney Afrika asıllı Amerikalı girişimci, anketin sonucuna göre Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satacağını söylemişti.

Bu hafta dediğini yapmaya başlayan Musk, şimdiye kadar en az 5 milyar değerinde Tesla hissesi sattı. The Verge’ün haberine göre elden çıkarılan hisseler, ünlü milyarderin sahip olduğu 240 milyondan fazla hissenin yüzde 10’una dahi tekabül etmediği için, hisse satışı devam edecek gibi görünüyor.

Musk, Tesla Hissesi Satmaya Devam Edecek

elon musk tesla hissesi

Musk, aslında Tesla’dan maaş almadığı ve bunun yerine hisse senedi ödülleri aldığı için gelir vergisi ödemediği için eleştiriliyordu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) serveti üzerinde artan incelemelerinin ardından Tesla hissesinin bir kısmını satmaya başlayan ünlü iş insanı, bu sayede ‘milyarderler vergisi’ ödemekten kurtulmayı amaçlıyor.

Öte yandan Musk, sattığı Tesla hisselerinin yüzde 50’sinden fazlasını vergi olarak ödemek zorunda kalacak, ancak satışlar tamamlandığında elinde milyonlarca dolar nakit bulunduracak. Her seferinde ‘nakit fakiri’ olduğunu söyleyen milyarder CEO, sadece kağıt üzerinde değil, aynı zamanda çok somut olarak da son derece zengin bir konuma gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.