Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elite Dangerous’a Devasa Girdaplar Eklendi

Elite Dangerous Güncelleme 14, uzaylı Thargoids'in yarattığı tehdidi arttırdı, savaşlara ve tehlikeli gazla örtülü 'girdap' bölgelerine yeni fırsatlar getirdi.

Elite Dangerous Güncelleme 14 yayınlandı ve uzaylı Thargoid’lerle devam eden savaşın yeni bir aşamasını tanıttı. Uzay oyununun Proteus Wave silahını patlatmasını takip eden aylarda, Thargoid aktivitesi arttı ve eskiden pasif olan yaratıklar artık Aftermath: War ile saldırıya geçti ve insanlık artık inşa ettikleri her şeyi savunmak için savaşmak zorunda kalacak.

Yıllar önce Elite Dangerous‘a gelişlerinden bu yana, Thargoidler eylemlerini çoğunlukla keşif ve araştırmayla sınırladı. Dünya’ya ve uzayın yerleşik bölgelerine doğru ilerleyen sekiz Thargoid anomalisi, yollarına çıkan tüm büyük yıldız limanlarını veya diğer yapıları tehdit eden gerçek düşmanlar haline geldi. Aftermath’te oyuncular kendilerini büyük uzay istasyonları çevresinde Thargoid güçleriyle savaşırken bulacak.

Elite Dangerous Güncelleme 14 Yenilikleri

Elite Dangerous

Thargoidlerin en aktif olduğu yerlerde, Elite için tamamen yeni olan bazı manzaralarla karşılaşacaksınız. Bazı bölgeler, yanan istasyonlar veya girdap adı verilen büyük bir gaz bulutu tarafından tüketilmeye başladı. Baş oyun tasarımcısı Luke Betterton, oyunda bunların ne kadar büyük olduğunu aktarmanın zor olduğundan ancak başarıyla altından kalktıklarından da bahsetti.

Frontier Developments, girdapların yaklaşık 180 kilometre çapında olabileceğini ve gemi bileşenlerine ve gövdelere zarar verebilecek yakıcı gazdan oluştuğunu söyledi ancak oyuncular onları keşfetmek isteyecek; tehlikeye rağmen girdapların yer aldığı yerlerde keşfedilecek önemli yerler olacak.

Frontier, lansman öncesinde süprizlerin hiçbirini bozmak istemese de, geliştiriciler yeni bir Thargoid sınıfı olduğunu ortaya çıkardı. Orthrus olarak adlandırılan bu Thargoidler, oyuncuların oyuna yıllar önce girişlerinden bu yana alıştıkları çeşitli önleme sınıflarından farklı olacak. Orthrus Thargoids daha çok keşif ve lojistik rolleri için olacak ve tehdit edildiğinde destek çağırabilecek.

Elite Dangerous Güncelleme 14, Thargoid tehdidi önemli ölçüde arttırdı ve yörünge tesislerinde ve saldırdıkları gezegen limanlarında yıkımı görebileceksiniz. Bununla birlikte, Elite: Dangerous’un “uzay kamyonu” tarafına daha fazla ilgi duyuyorsanız, oynayabileceğiniz çok sayıda galaksi de mevcut olacak. Aftermath eylemi, tercihinize bağlı olarak aktif edip kapatabileceğiniz bir özellik olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.