Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring, Steam Cloud Sorunu İle Karşı Karşıya

Bandai Namco, kayıtlı verilerin Steam Cloud'a yüklenememesiyle ilgili sorunlar yaşayan oyunculara yardımcı olmak için bir Elden Ring destek sayfası yayınladı.

Bandai Namco kısa zaman önce Elden Ring oyuncularına Steam Cloud‘da yaşanan veri kaydetme sorunlarından bahsettiği bir uyarı yazısı yayınladı. Yapımcı, Elden Ring’in bilgisayar sürümünde kaydetme verilerinin Steam Cloud’a doğru şekilde kaydedilmediğinin farkında olduğunu söyledi. Diğer bir yandan ise oyunculara, bu sorunu yaşadıkları andan itibaren her kaydın son güncelleme tarihini ve saatini kontrol etmelerini ayrıca saklamak istedikleri kayıtlı verileri seçip senkronizasyonu tamamlamalarını önerdi.

Destek sayfasında, oyuncuların en son kaydedilen verilerinin bulutta olmayabileceğini ve doğru şekilde geri yüklemezlerse ilerlemelerini kaybedebileceklerini açıklandı. Bu gerçekleştiğinde Steam, en son kaydedilen verilerin makinede yerel olduğunu ve bulutta bununla eşleşmediğini algılayacak. Bu, hem son bulutun hem de yerel kaydetme durumlarının zamanlarını listeleyen bir “Bulut Eşitleme Çatışması“nın görünmesine neden olacak.

Elden Ring Kayıt Dosyalarınızı Mutlaka Yedekleyin

Elden Ring

Bandai Namco ayrıca Elden Ring oyuncularının yerel kayıt verilerini sistemlerinde başka bir yere yedeklemelerini de önerdi. Bu, kaydetme dosyasının daha eski bir sürümüyle verilerin yanlışlıkla üzerine yazılması durumunda ilerleme kaybını önleyecek. Bunun tehlikeli olduğunu söyleyebilirim çünkü neredeyse benim de başıma geliyordu. Çıkan uyarıya dikkat etmeseydim, bir günlük Steam Cloud kayıt dosyasını indirerek 20 saatlik oyun süresini boşa harcamış olacaktım. Biz bu haberi yazarken, FromSoftware‘in hala konuyu araştırdığını belirtelim.

Bandai Namco’nun şu an için tek bir önerisi var yerel kayıt dosyalarınızı sık sık yedeklemeniz. Bunun için Steam’in yedekleme özelliğini kullanabilir veya C:\Users[kullanıcı adı]\AppData\Roaming\EldenRing varsayılan konumunda Elden Ring kayıtlarınıza gidebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.