Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring Rünleri Gerçek Parayla Satılmaya Başladı!

Elden Ring'in zorluğu, oyuncuların internette gerçek parayla rün alıp satmasına neden oldu ancak bu süreç yasaklanmanıza neden olabilir. Bu tarz işlemler yasal değil.

Elden Ring, heyecan verici oynanışı ve sinir bozucu zorluğuyla çok övgü aldı ancak bazıları FromSoftware’in Dark Souls serisine benzer bir zorluk eğrisi uyandıran en son RPG oyunundan memnun değil. Silah, zırh, büyü ve iksir için yükseltme satın almak için Farming Souls para birimi farklı bir ad altında da olsa devam etti ve bazı oyuncular meseleleri kendi ellerine aldı.

Elden Ring’deki yüksek zorluk nedeniyle, düşmanlar güçlendikçe ve kaynaklar daha pahalı hale geldikçe, isimleri rün olan oyun içi para biriminin oyuncular için yetersiz kalmaya başladığı bir gerçek. Bu nedenle, bazı oyuncular yasal olarak oyunda rün toplamak yerine gerçek dünya para birimini kullanarak çeşitli internet mağazalarında rün alıp satmaya başladı ancak bu iki taraf içinde riskli bir hamle.

Elden Ring’te Rün Ticareti Yasal Değil

Elden Ring

Rün, oyunculara oyunu bitirmek için en iyi şansı veren, ekipmanı seviyelendirmek ve yükseltmek için kullanılan bir oyun içi para birimi. Yasal oyun içi yollarla rün elde etmek zor değil ve Elden Ring oyuncularına kolay farm yöntemlerini kullanmalarında yardımcı olmak için birçok rehber de yayınlandı ancak oyuncular yine de kolay yolu denemeye karar verdi. Milyonlarca rün, eBay’de çevrimiçi olarak paketler halinde satışa sunuldu ve sürecin, iddiaya göre çoğaltma hataları tarafından yürütüldüğü ve çok oyunculu sunucular aracılığıyla yatırıldığı iddia edildi. Bununla birlikte, tüm satışlar “meşru” değil, bu da bazı oyuncuların bu süreçte dolandırılmalarına ve karşılığında hiçbir şey almamalarına neden oldu.

Yayıncı Bandai Namco’nun Hizmet Şartları yönergelerinde, oyun içi eşyaları gerçek para ile satmanın veya satın almanın yasak olduğu açıkça yazılı. Oyuncular için eBay dolandırıcılığı ne yazık ki bol olsa da, bu satın alma ve satış sisteminin Elden Ring’in Hizmet Koşullarına aykırı olduğunu unutmamak da gerekli. Yönetmen Hidetaka Miyazaki, oyunun oyuncuları geri çevirecek kadar zor olmadığını açıkça belirtti, hatta zor durumdaki Elden Ring oyuncularından herkesin önünde özür diledi. Bu nedenle, yasa dışı yollarla bu zorluğu aşmaya çalışan insanlar, diğer oyuncular ve çevrimiçi perakendeciler tarafından Elden Ring rünlerinin satışını yapan hesapları yasaklamakla tehdit eden anlaşılır bir şekilde eleştirildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.