Elden Ring

MMORPG
Takip Et
9.5

Kullanıcı

Elden Ring’in Haritası Devasa Olacak!

Bir Elden Ring oyuncusu, gerçek dünya haritasının son kapalı testler sırasında görüntülenenden en az 7 kat daha büyük olacağına inanıyor.

Kapalı testler sırasında Elden Ring haritasının sadece yüzde 13’ü gösterildi. Reddit kullanıcısı AdLivTho, kapalı test sırasında mevcut olan haritanın kaba alanını hesaplamak için bir piksel renk sayacı kullandı ve bunu FromSoftware Inc’in daha önce ortaya çıkardığı haritalarla karşılaştırdı.

Matematiklerine göre, Elden Ring haritasının sadece yüzde 13’ü şu ana kadar oynanabilir durumdaydı. Kullanıcının edindiği bilgileri Reddit aracılığıyla burada görebilirsiniz. Haxorz7125 “Bu oyun o kadar büyük olacak ki, hayal bile edemiyorum” diye yanıtladı. Öte yandan rafaeldariiel, “4 saatlik bir oyun olan Deaths Door’u bitirmek 8 saatimi aldı. Bu oyun bana bir ömür yetecek.” ifadelerini kullandı.

Elden Ring Harita Boyutu Hesaplandı

Elden Ring

Yazar George R.R. Martin kısa süre önce oyunda “biraz dünya inşa etme” konusunda ona yardım etmek istemesini sağlayan şeyi paylaştı. Game Of Thrones yazarına göre, oyun tasarımcısı Hidetaka Miyazaki ve ekibi “birkaç yıl önce” Martin’e yaklaştı ve kendisine “üzerinde çalıştıkları yeni bir oyunun arka planını ve geçmişini” oluşturmakla ilgilenip ilgilenmeyeceği soruldu.

Martin, video oyunlarıyla hiçbir zaman çok fazla ilgilenmediğini açıklamış ancak strateji oyunlarına düşkün olduğundan bahsetmiş olsa da “teklif reddedilemeyecek kadar heyecan vericiydi. Benden istedikleri sadece biraz dünya inşa etmekti: yaratmayı planladıkları oyuna temel teşkil edecek derin, karanlık, yankılı bir dünya.” açıklamasını kullanmıştı. Görünen o ki bu etkileyici dünya gerçekten çok büyük olacak.

Elden Ring‘in çıkış yapmasına bugünden itibaren tam 57 gün kaldı. Bazı oyuncular FromSoftware’in yakında çıkacak olan oyununu test etme fırsatına sahip oldu ancak büyük çoğunluğun oyunu denemesi için hala iki ay kadar bir süre beklemesi gerek.

Yukarıdaki bilgiler sizi Souls serisinin geliştiricilerinden yeni oyuna ikna etmediyse, belki de serinin babası Hidetaki Miyazaki‘nin sözleri ikna edecek. Edge dergisine verdiği röportajda bu oyunun, FromSoftware tarihindeki en iyi oyun olacağını belirtti.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol