Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA Play, 2021’e Kadar Oyunlarını Xbox Game Pass’e Getirmeyecek

PC'deki Xbox Game Pass'in bugün EA Play'i alması gerekiyordu, ancak Microsoft bunun beklenenden daha uzun süreceğini söylüyor.

PC’deki Xbox Game Pass‘in bugün EA Play‘i alması gerekiyordu. Ancak Microsoft bunun beklenenden daha uzun süreceğini söylüyor.

EA Play 2021e Kadar Oyunlarini Xbox Game Passe Getirmeyecek 2

Oynamak ve indirmek için geniş bir EA oyunları kütüphanesi sunan EA Play, geçtiğimiz ay Xbox Series X ve Xbox Series S lansmanı için Xbox Game Pass’in konsol sürümüne zamanında katıldı. Aynı duyuru, EA Play’in Aralık ayında PC’de Xbox Game Pass’e katılacağını ortaya çıkardı. Ancak Microsoft artık “herkes için harika bir deneyim sağlamak için” daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söylüyor. EA Play’in PC için Xbox Game Pass’e gelişi 2021’de bir süreliğine belirlendi. Microsoft, önümüzdeki yılın başlarında paylaşacak daha fazla bilgiye sahip olacağını söylüyor.

Microsoft’un şu ana kadar sağladığı bilgiler bu kadar. Ancak PC başlıklarını tek bir indirilebilir alanda bir araya getirmenin ekstra karmaşıklığı gecikmeye katkıda bulunsa şaşırmam. EA ayrıca, EA Play’i Steam’e getirmek için Valve ile ortaklık kurdu. Şirketin tüm oyunları henüz bu platform üzerinden mevcut değil. Game Pass uygulamasında da benzer gecikmeler olabilir.

PC için Xbox Game Pass için haberlerin hepsi kötü değil; Microsoft geçen hafta, 2021 baharından itibaren platformda bulut oyun oynamayı etkinleştireceğini duyurdu. Önceden mobil cihazlarla sınırlı olan bu, Game Pass oyunlarınızı yerel olarak çalıştırmak yerine PC’ye aktarmanıza olanak tanıyacak ve bu da oynamak için harika bir yol gibi görünüyor. Bugünlerde bir RTX 3080 satın almak veya bir AMD RX 6800 grafik kartı satın almak neredeyse imkansız olduğundan, bu iyi bir ara nokta olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.