EA Motive Studios’tan Yeni Oyun: Dead Space Geri Mi Dönecek?

EA Motive Studios'un yeni bir oyun geliştirdiği ortaya çıktı. Büyük ihtimalle yeni bir Dead Space oyunu gelecek.

Electronic Arts tarafından düzenlenen EA Play Live gösterisi önümüzdeki ay gerçekleşecek. Sırada nelerin sunulacağına dair henüz resmi bir bilgi olmasa da çeşitli söylentiler başladı bile. Jeff Grubb’a göre, EA Motive’den yeni bir oyun 22 Temmuz‘da duyurulacak. Oyun büyük ihtimalle Dead Space olacak.

Jeff Grubb, Mart ayında duyurulmamış oyun hakkında bilgi vermişti. O zaman EA Motive’in “tanınmış bir IP” üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu, kısmen stüdyonun kendisi tarafından doğrulanmış olabilir; resmi web sitesinde yayınlanan bir gönderide, birkaç duyurulmamış oyun üzerinde çalışıldığını belirtti.

Dead Space

Bu noktada sadece hangi markayla ilgili olduğu konusunda spekülasyon yapabiliriz. 15 Haziran’da Grubb, yayın sırasında “Ölmediğimiz sürece, yeni oyunu yayın sırasında öğreneceğiz” ifadesini kullandı. Topluluğa göre bu, şu anda feshedilmiş Visceral Games tarafından geliştirilen Dead Space serisine atıfta bulunan bir cümle. Ancak bu sadece bir tahmin ve tamamen farklı bir IP ile ilgili de olabileceğini hatırlatalım. EA Motive, sadece Star Wars evrenindeki oyunlarla ilgilendi, bu yüzden muhtemelen onlar üzerinde çalışmaya devam edecek.

Jeff Grubb kesin ayrıntıları vermedi çünkü söylediği gibi henüz bunu yapmasına izin verilmiyor ancak, yakın gelecekte daha fazla ayrıntıyı kamuoyuna açıklayacağını duyurdu.

Dead Space ile ilgili bu bilgilerin sadece bir söylenti olduğunu ve yüzde yüzde doğru olmayabileceğini unutmayın. Bununla birlikte Jeff Grubb, yanılmaz olmasa da birçok durumda doğru bilgi veren güvenilir bir kaynak olarak kabul edilen bir kişi. Reddit‘te, açıkladığı tüm ifşaları özetleyen ve haklı olup olmadığını gösteren özel bir gönderi bile mevcut.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol