Windows 11 SE’li İlk Bilgisayar: Dynabook E10-S Duyuruldu

Windows 11 SE'nin duyurusunun hemen ardından, Dynabook E10-S isimli ilk dizüstü bilgisayar duyurusu da geldi.

Dynabook E10-S duyuruldu. Microsoft, Windows 11 SE’yi bugün erken saatlerde, K-8 öğrencileri için Windows 11’in özel bir sürümü olarak duyurdu. Bu, Windows 11’in alt uç donanımda çalışması amaçlanan, dolayısıyla eğitim alanında Chromebook’larla rekabet eden sadeleştirilmiş, bulut tabanlı bir sürüm.

Microsoft, yeni işletim sisteminin yanı sıra kendi Surface Laptop SE‘yi piyasaya sürecek ancak ortaklar da kervana katıldı. Dynabook, Windows 11 SE tabanlı Dynabook E10-S‘yi piyasaya sürecek.

Dynabook E10-S

Dynabook E10-S Özellikleri ve Fiyatı

Diğer Windows 11 SE dizüstü bilgisayarlar gibi, Dynabook E10-S de nispeten düşük kaliteli bir cihaz. Düşük güçlü çift çekirdekli bir işlemci olan Intel Celeron N4020 işlemci tarafından desteklenen cihaz, 4 GB RAM ve 128 GB SSD depolama alanına sahip. Surface Laptop SE’nin bunun yerine eMMC depolamayı kullandığı düşünüldüğünde, bir SSD kullanmak bu model için büyük bir avantaj.

Ekran konusuna geldiğimizde cihaz, 1366×768 çözünürlüğe sahip 11.6 inç HD ekrana ve ayrıca aramalar için 720p HD web kamerasına sahip. Ses için çift stereo hoparlör ve gürültü bastırma özelliğine sahip çift mikrofon kullanan cihaz, aramalar konusunda başarılı bir iş çıkaracak.

Dynabook E10-S ayrıca, biri her zaman açık olan iki USB Type-A bağlantı noktası, bir USB Type-C bağlantı noktası, Ethernet ve bir kulaklık jakı dahil olmak üzere sağlam bir bağlantı noktası seçimine sahip. Bu sayede öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri hemen hemen her şeyle bağlantı kurmalarını sağlayacak.

Dynabook E10-S

Tasarım, dayanıklı olması gerektiği için bunu K-8 öğrencileri için bir dizüstü bilgisayar haline getirmede bir diğer önemli unsur oldu. Daha kolay kavranması amaçlanan bir tasarıma sahip ve kenarlardaki kauçuk tamponlar sayesinde 30 inç’e kadar düşmelere karşı dayanıklı. Ek olarak, dizüstü bilgisayarı kullanırken herhangi bir kaza olması durumunda sıvı dökülmesine karşı dayanıklı bir klavyeye sahip.

Dynabook E10-S, 2022’nin başlarında Windows 11 SE ile kullanıma sunulan ilk cihazlardan biri olacak ve 289 dolara mal olacak. Windows 11 SE’de bir Microsoft Mağazası veya Pencere Öğeleri bölmesi yok, bu nedenle çok daha sınırlı ancak bir okuldaki BT departmanı tarafından gerekli uygulamalarla yapılandırılması amaçlandı. Windows 11 özelliklerinin tam paketine ihtiyacınız varsa, Windows 11 Pro Education içeren bir sürüm de yayınlanacak. Dynabook’un web sitesinde dizüstü bilgisayarın Windows 10 sürümünü de bulabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol