Techland, Dying Light 2’yi 5 Yıl Destekleme Sözü Verdi

Techland, Dying Light 2: Stay Human'ı en az beş yıl boyunca yeni hikayeler, konumlar, etkinlikler ve oyun içi ögelerle destekleme sözü verdi.

Bu haftanın başlarında Techland, yaklaşmakta olan birinci şahıs zombi hayatta oyunu Dying Light 2: Stay Human için reklam kampanyasını hızlandırdı ve haftayı çok cesur bir açıklama ile bitirdi. Polonyalı geliştirici bugün Twitter‘da oyuna yeni hikayeler, etkinlikler, konumlar ve oyun içi öğeler yoluyla en az önümüzdeki beş yıl boyunca sürekli destek sağlamayı garanti ettiğini duyurdu.

Techland, ilk Dying Light ile güvenilir bir geçmişe sahip. İlk lansmanından yedi yıl sonra, iyi gözden geçirilmiş genişleme The Follow gibi çoklu ek paket genişletmeleri de dahil olmak üzere ücretli ve ücretsiz içeriğin bir kombinasyonu ile bu oyunu desteklemeye devam etti. Dying Light 2 için yeni ek paketlerin orijinal oyunla aynı şekilde ele alınıp alınmayacağı şu anda belli değil.

Dying Light 2 Dört Kişilik Eşli Oynanış Sunacak

Dying Light 2

Techland, bu hafta oyuncuların açık dünya zombi devamını tamamlamak için “en az 500 saate” ihtiyaç duyacağını iddia ederek biraz iddialı konuştu. Hayranlardan büyük tepkiler aldıktan sonra bu yorumu hızla geri aldı ve oyuncuların ana hikayeyi ve her bir yan görevi tamamlamayı, her ögeyi bulmayı ve dünyanın her yerini keşfetmeyi seçmelerinin ancak bu kadar uzun süreceğini açıkladı. Oyuncular sadece ana hikayeyi tamamlamaya karar verirlerse, bitirmek sadece 20 saat sürecek.

Techland’in Dying Light 2 için lansman öncesi canlı yayın serisi sırasında, geliştirici oyunun dört oyunculu kooperatif modunu gösterdi. Önemli bir özellik, oyuncuların diğer oyuncuların oyunlarına katılırken kişisel eşyalarını tutma ve ilerleme yeteneği olacak. Hikaye seçimleri aktarılmayacak ancak kooperatif modundayken bir seçim ortaya çıkarsa, her oyuncunun bir oyu olacak ve oyunun sahibi sonuçla ilgili son sözü söyleyecek.

Birden fazla uzun erteleme, yüksek profilli personel ayrılmaları ve kötü yönetim raporları ile boğuşan bir geliştirme döngüsü göz önüne alındığında, oyun nihayet bir aydan kısa bir süre içinde piyasaya sürülecek; Dying Light 2: Stay Human‘ın ilk izlenimleri, Techland’in en çok satan oyununun devamı için çok olumlu bir tablo çizdi bile.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol