Dying Light 2’nin Eşli Oynanış Mekanikleri Detaylandırıldı

Dying 2 Know canlı yayını sırasında Techland, bazı Dying Light 2 eşli oynanış mekaniklerini gösterdi ve oyuncuların seçimlere birlikte oy verebileceklerini açıkladı.

Dying Light 2’nin eşli oynanış mekanikleri ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı ve oyuncuların hikayeyi birlikte bitirebileceğini ve hatta kritik seçimlere oy verebileceğini doğruladı. Eşli oynanış, bir süredir zombi oyunlarının temel unsurlarından biri. Left 4 Dead, kooperatif zombi öldürmenin temelini attı ve ardından Dead Island ve Dying Light gibi oyunlar, dünyayı açarak ve oyunculara çeşitli seçenekler sunarak bunu bir adım daha ileri götürdü.

Ocak ayının başlarında, birçok oyuncu Dying Light 2’yi bitirmenin ne kadar uzun sürdüğü konusunda hem endişelendi hem de heyecanlandı. Oyunun başlangıçta yaklaşık 500 saatlik içeriğe sahip olduğu bildirilmişti, bu da birçok kişinin tüm hikayeyi görmenin 500 saat alacağından korkmasına neden oldu. Techland daha sonra çıktı ve hikayenin bitmesinin yaklaşık 20 saat sürdüğünü ve 500 saatin oyundaki eşyaları toplamaktan hikayedeki tüm sonuçları görmeye kadar mümkün olan her şeyi yapmaktan geldiğini söyledi.

Dying Light 2 Eşli Oynanış Mekanikleri

Dying Light 2

Canlı bir yayın sırasında Techland, Dying Light 2’nin eşli oyunu birlikte bitirme, oturumlar arasında eşya taşıma ve büyük seçimleri birlikte oylama becerisine sahip olacağını açıkladı. Oyuncuların ne seçeceği konusunda son sözü oyunun kurucusu söyleyecek, böylece kimse ev sahibini trolleyemeyecek ve onları en kötü sonuçlara sahip olmaya zorlayamayacak. Geliştirici, oyuncuların hepsinin eylemde nasıl görüneceğine dair bir fikir edinmeleri için bazı eğlenceli Dying Light 2 kooperatif oynanış görüntüleri yayınladı.

Orijinal Dying Light, giriş ve bitiş hariç neredeyse tamamen kooperatifti. Dying Light 2’nin işbirliği, en azından oyunu oyuncularla bitirme yeteneğini düzeltecek. Co-op’un oyunda ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil ancak ilki gibiyse muhtemelen çok uzun sürmeyecek. Techland, Dying Light 2’yi işbirliğini göz önünde bulundurarak tasarlamış gibi görünüyor; Modun inanılmaz derecede rafine bir versiyonuyla sonuçlanacağını düşünüyoruz.

Oyunun eşli oynanış sisteminin cross-play olacağı yönünde yoğun bir şekilde söylentiler vardı ancak yakın zamanda bunun lansman sırasında desteklenen bir özellik olmayacağı doğrulandı. Techland, oyunun yaşam döngüsüne daha sonra entegre edilmesini istiyor ancak oyuncular kendi seçtikleri konsoldakilerle oynamak zorunda kalacak.

Bunun, oyuncuların nesiller arası (PS4’ten PS5’e) oynamasını da kısıtlayıp kısıtlamadığı belli değil ancak bunu yalnızca zaman gösterecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol