Dying Light 2 Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

Başlangıçta bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi planlanan açık dünya RPG oyunu Dying Light 2, 2022'ye ertelendi.

Dying Light 2 çıkış tarihi bir kez daha ertelendi. 2021 yılının en beklenen oyunlarından olan açık dünya RPG’si için açıklanan son tarih 7 Aralık 2021’di. E3 2018’de duyurulmasından bu yana çok sayıda rötar yiyen Dying Light 2, yeni bir erteleme olmadığı takdirde 2022 yılında piyasaya sürülecek.

Techland CEO’su Pawel Marchewka, Dying Light 2’nin ertelenmesiyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ekip üretimde istikrarlı bir şekilde ilerliyor ve oyun bitiş çizgisine yaklaşıyor. Oyun tamamlandı ve şu anda oyun testi yapıyoruz. Dying Light 2, şimdiye kadar yaptığımız en büyük ve en iddialı proje. Ne yazık ki, oyunu hayal ettiğimiz seviyeye getirmek için biraz iyileştirme ve optimizasyon yapmamız gerektiğini fark ettik. Bu nedenle daha fazla zamana ihtiyacımız var”

Dying Light 2 Çıkış Tarihi, 4 Mart 2022’ye Ertelendi

Dying Light 2 çıkış tarihi

Polonyalı video oyun stüdyosu, açık dünya rol yapma oyununun geliştirme sürecini ana hatlarıyla tamamlamış görünüyor. Dying Light 2 çıkış tarihi 4 Mart 2022 olarak açıklandı. Eğer yeni bir değişiklik olmazsa, oyun söz konusu tarihte raflardakini yerini alacak.

“Topluluğumuzla, hayranlarımızla ve oyuncularımızla şeffaf ve dürüst bir iletişim kurmak şirketimizin her zaman hedefi olmuştur” diyen Marchewka, her gün bu düşünce ile büyümeye çalıştıklarını ifade etti. Techland, oyuncuların ekim ayında Dying Light 2 Stay Human‘a daha yakından bakacaklarının sözünü verdi. Stüdyo ayrıca bu ayın sonunda oyun hakkında “heyecan verici yeni haberler” paylaşacağını da belirtti.

Dying Light 2 Stay Human’ın PC, PS4, PS5 , Xbox One ve Xbox Series X için 4 Şubat 2022’de piyasaya çıkması planlanıyor. Dilerseniz oyunu Steam üzerinden 349,00 TL karşılığında ön sipariş verebilirsiniz.

Dying Light 2 Oynanış Fragmanı

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol