Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dwarfheim Satıştan Çekildi: Sunucuları da Kapanıyor!

İşbirliğine dayalı RTS oyunu Dwarfheim sunucularını kapatacak. Oyunun kaynak kodu mevcut olmadığı için tek oyunculu kısım da sıkıntıya girecek.

İşbirliğine dayalı RTS oyunu Dwarfheim, 2020’de ilk kez erken erişim olarak yayımlandığında büyük beklentiler yaratmıştı. Klasik RTS oyunlarına yeni bir soluk getireceği düşünülen oyunda İnşaatçı, Madenci veya Savaşçı olarak işbirliği içerisinde savaşıyorduk. Bu yeniliklere rağmen, oyunun tam sürüme çıktığı 2021 yılı da dahil olmak üzere oyun hiçbir zaman popülerlik kazanamadı.

Oyunun yayıncısı, yeterli oyuncu sayısına ulaşamadıkları için Kasım ayı sonunda oyunu tamamen kapatacağını duyurdu. Oyunu geliştiren ekip Pineleaf Studio 2022 yılında dağıldığı için ve yayıncı Merge Games ise oyunun kaynak koduna sahip olmadığı için oyunun işlevselliği üzerinde bir güncelleme yayımlayamayacaklarını açıkladı.

Dwarfheim Tarihin Tozlu Sayfalarına Karışacak

Dwarfheim Satıştan Çekildi: Sunucuları da Kapanıyor!

Merge Games, insanların oyunu oynamaya devam edebilmesi için sunucuları açık tutuyordu ancak duyuruda buna devam etmenin “artık mümkün olmadığı” ifade edildi. Oyun satıştan çekildi ve sunucu desteği 30 Kasım’da sona erecek.

Dwarfheim’ın aslında tek oyunculu modu var ancak sunucular çevrimdışı olduğunda tek oyunculu mod da kullanılamayacak. Oyuncular bu duruma sitem etti ancak yayıncı, “Oyunun geliştirilme şekli nedeniyle oyunu sunucular olmadan oynamak mümkün değil ve geliştirme ekibi veya kaynak kodu olmadan çevrimdışı oyunda güncelleme yapmamızın hiçbir yolu yok.” ifadelerini kullandı.

Oyunun sunucuları Kasım ayı sonuna kadar açık kalacak. Tek başınıza ya da birkaç arkadaşınızla oyuna sahipseniz ve son birkaç savaşa katılmak istiyorsanız, acele etseniz iyi edersiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.