Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu Tanıtıldı

Reliance Endüstri şirketi tarafından Google ile birlikte üretilen akıllı telefon JioPhone Next duyuruldu. Ayrıca bu cihaz dünyanın en ucuz akıllı telefonu ünvanını aldı.

Dünyanın en ucuz akıllı telefonu, JioPhone Next, PragatiOS kod adlı Android için özel olarak üretilmiş bir versiyonu ile çalışarak kullanıcıların beğenisine sunulmak için kutudan çıkacak. Geliştiriciler, sistemin gücünü tam olarak kullanıcılar için yetecek düzeyde olmasını bekliyor. Cihazın hızlıca ekranına değinecek olursak; temperli cam olan Corning Gorilla Glass 3 ile donatılarak piyasaya sürülecek.

Cihazın mobil işlemcisine bakacak olduğumuzda basit bir tek çip işlemci Qualcomm Snapdragon 215 ile karşımıza çıkacak. 2 GB RAM ile günlük temel işlerinizi yerine getirecek kadar iş görmesi planlanmış. Depolamaya baktığımızda cihaz 32 GB dahili depolama barındırmakta fakat 512 GB’a kadar dahili bir sürücü desteklemekte.

Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu JioPhone Next Özellikleri

  • Ekran: 5.45 inç HD
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 215
  • Bellek: 2 GB
  • Depolama: 32 GB
  • Arka Kamera: 13 Megapiksel
  • Ön Kamera: 8 Megapiksel Çözünülürlük
  • Pil: 3.500 mAh pil (Normal şarj)
  • Yazılım: Android PragatiOS
en ucuz akıllı telefon

Akıllı telefonun ekranı 5.45 inç diyagonal ve 1440 x 720 piksel çözünürlüğe sahip olmakta. JioPhone Next, 720×1440 piksel çözünürlüğe ve 18:9 en boy oranına sahip olarak kutudan çıkacak.

Son olarak özelliklerde kameraya baktığımızda akıllı telefonun arkasında 13 Megapiksel ana kamera bulunuyor. Özçekimler için ön tarafta bulunan 8 Megapiksel sensör ile donatılmış. Cihazın güç verecek bataryası ise 3500 mAh pil ile piyasaya sürülecek olup bu batarya ile birlikte orta seviyede telefonu çok fazla kullanmazsanız yaklaşık bir gün yeterli olacağı kuvvetle muhtemel.

Cihazın etiket fiyatı ise ilk fiyat 87 dolar olarak kullanıcılarını bekliyor.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol