Dune Spice Wars’tan İlk Bilgiler Geldi

Dune: Spice Wars'ın geliştiricisi, oynanışıyla ilgili yeni ayrıntıları açıkladı ve 4X öğelerine sahip bir RTS oyununun pratikte nasıl görüneceğini doğruladı.

Dune Spice Wars, 4X ve RTS kombinasyonunun oyuncular için nasıl çalışacağını açıkladı. Oyun, en son Dune filminin başarısının ardından 2021 Oyun Ödülleri sırasında duyuruldu. Oyun, Funcom ve Shiro Games’ten gelecek ve bu yıl içinde PC’de Erken Erişim olarak çıkış yapacak.

Dune Spice Wars, oyuncuların House Harkonnen ve House Atreides de dahil olmak üzere Dune evreninden bilinen birçok fraksiyonu ve Haneleri kontrol edebileceği gerçek zamanlı bir strateji oyunu olacak. Kullanıcılar, Arrakis çöl gezegeni üzerinde hakimiyet için çabalarken hedeflerine ulaşmak için neredeyse her yola güvenerek güçlü kaynak baharatının kontrolünü aramak zorunda kalacak. Oyun, açık dövüşü siyasi unsurlarla harmanlayacak ve oyuncuların başarılı olmak için hilelerine ve siyasi etkilerine güvenmeleri gerekecek. Yeni Dune oyununun hem oynanışı hem de dünyası ile önceki sürümlere göre iyileştirilmesi bekleniyor ve daha fazla ayrıntı yakında açıklanacak.

Dune Spice Wars Tipik Bir RTS Olmayacak

Dune Spice Wars

Bir basın açıklamasında açıklandığı üzere Shiro Games, Dune Spice Wars‘ın RTS ve 4X oyun kombinasyonunun nasıl çalışacağını onayladı. Steam‘de “4X öğelerine sahip gerçek zamanlı strateji oyunu” olarak tanımlanan Shiro Games, bir SSS’de bunun ne anlama geldiğini araştırdı ve oyunun bu iki kategoriye de girdiğini belirtti. Takıma göre oyun gerçek zamanlı ama hızı tipik bir RTS’den daha yavaş olacak açıklamasını yaptı. Oyun, tipik bir 4X oyununun özelliklerinin yanı sıra, duraklatma ve ileri sarma zaman mekaniğine sahip olacak.

Dune Spice Wars‘ın 4X ve RTS oyun karışımı, 1992’deki Dune II gibi seriye dayanan önceki oyunlarda kullanılmıştı. Klasik oyun ilk RTS hiti değildi ancak türün önümüzdeki yıllarda nasıl çalışacağını sağlamlaştırmaya yardımcı oldu ve etkisini bugün hala görüyoruz. Bu 4X mekaniği, Dune’un çalkantılı siyasi ortamıyla ilgili olan oyuna daha fazla siyasi unsur ekleyecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol