Dune, Açılış Hafta Sonunda Gişe Rekoru Kırdı

22 Ekim'de vizyona giren bilim kurgu filmi Dune, ABD'deki açılış hafta sonunda 40,1 milyon dolar gişe hasılatı elde etti ve toplam gelirini 220,7 milyon dolara çıkardı.

Yılın en beklenen filmlerinden Dune, beyaz perdeye fırtına gibi bir giriş yaptı. 22 Ekim‘de vizyona giren yapım, ABD’deki açılış hafta sonunda 40,1 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Dünya genelinde 87,5 milyon dolar kazanç sağlayan bilim kurgu filmi, şu anki toplam gelirini 220,7 milyon dolara çıkardı.

dune gişe rekoru

Denis Villeneuve tarafından yönetilen Dune, sinemalarda ve HBO Max‘te aynı anda yayınlandı. Buna karşın ABD’de gösterişli bir lansmana imza atan yapım, gelen ilk eleştirilere göre beklentileri karşılamış gibi görünüyor. 2021 yılında vizyona giren Warner Bros. filmleri arasında şu ana kadarki en iyi açılışı gerçekleştiren Dune, ilk üç gününde 31 milyon dolar gişe yapan Godzilla vs. Kong‘u geçti.

Film, Part One olarak isimlendirildiği için devam halkasının gelmesine kesin gözüyle bakılıyor, ancak stüdyo şu ana kadar Dune 2 için resmi bir açıklama yapmadı. Filmin yapımı 165 milyon dolara mal oldu. WB patronu Ann Sarnoff Variety‘ye verdiği demeçte, “Devam filmi çekilip çekilmemesi Dune’un genel olarak ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı” ifadelerini kullanmıştı.

Bilim kurgu sinemasının en ikonik eserlerinden biri olan Dune, ilk kez 1984 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Frank Herbert‘in kaleme aldığı seri, 20. yüzyılın en iyi bilimkurgu yapıtı seçilmişti. Villeneuve imzalı filmin oyuncu kadrosunda Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Zendaya, Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård ve Josh Brolin gibi yıldız isimler var.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol