Dune 2 Çıkış Yapacak mı? Devam Filmi Onaylandı mı?

Film dünya çapında şimdiden 200 milyon dolardan fazla kazandı, peki Dune 2 çıkacak mı?

Dune 2 çıkacak mı? Yeni bilim kurgu filmi Dune, ilk hafta sonu gişede 40 milyon dolardan fazla kazandığı ABD’de harika bir başlangıç yaptı. Film dünya çapında şimdiden 223 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Film, açılış kısmında Birinci Bölüm olarak tanımlandı ve yönetmen Denis Villenueve bir devam filmi için planları olduğu çok açıktı, peki neden henüz açıklanmadı?

Dune 2 Ne Zaman Çıkacak?

Dune, Warner Bros. tarafından dağıtılıyor ve HBO Max’te yayınlanıyor ancak Variety‘ye göre bir devam filmi hakkındaki karar, ortak finansör Legendary Entertainment tarafından verilecek. Rapora göre Legendary, filmin haklarını kontrol ediyor ve Dune 2’nin çekilip çekilmeyeceğine karar verme aşamasında.

Variety‘de, Legendary’nin neden bir devam filmi açıklamadığının cevabı “Belirsiz” olarak açıklandı ve devam filmi duyurusunun “Kısa bir süre sonra” gerçekleşebileceğinden bahsederek devam etti.

Dune 2

Dune 2’yi Villeneuve Yönetecek

Raporda ayrıca Villeneuve’ün Dune 2’yi yönetmesi için geri dönmesinin beklendiği belirtildi. İlk filmin hikayesi romanın yarısında bitiyor, bu yüzden hayranlar kesinlikle bir devam filminin çekilmesini bekliyor.

Buradaki önemli konu, devam filminin nasıl yayınlanacağı. Villeneuve, Dune’u sinema gösterimiyle birlikte HBO Max’e koyma kararını eleştirdi.

Legendary ayrıca WB’nin Dune’u HBO Max’e getirme kararına itiraz etti ve yasal işlem tehdidinde bulundu. WB ve Legendary anlaşmazlıklarını çözdü ve Legendary, tahminlere dayanarak gişede yapacağı miktarda bir ödeme aldı. Ek olarak, Variety‘ye göre, Villeneuve ve Dune’un yıldızlarına, filmin gişe performansıyla ilgili arka uç ödemeleri için kaçırdıklarını telafi etmek için “milyonlar” ödendi.

Dune 2

Dune, 165 milyon dolarlık bir üretim bütçesine sahipti ve buna, filmin devasa pazarlama kampanyası dahil değil. Site, bir devam filminin benzer bir bütçeye sahip olacağını bildirdi. Burada söz konusu olan diğer bir konu da Dune 2’nin en yetenekli oyuncularının çekim programlarını hazırlamak olacak.

Villeneuve daha önce film stüdyolarının en başından Dune’u iki partili bir filme dönüştürmek için nasıl anlaştıklarından bahsetmişti. Villeneuve, filmleri arka arkaya çekmek istedi ancak stüdyo, kısmen Villeneuve’nin Blade Runner 2049’unun büyük bir gişe başarısı olmaması nedeniyle stüdyonun sekteye uğradığını söyledi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol