Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

10 Yıldır Beklenen Dragon’s Dogma 2 Sonunda Duyuruldu!

Capcom, 2012'de piyasaya sürülen ve kısa sürede muazzam bir başarı yakalayan aksiyon rol yapma oyunu Dragon's Dogma'nın devam halkası üzerinde çalıştığını açıkladı.

Capcom tarafından yapılan açıklamada, Dragon’s Dogma 2‘nin resmi olarak yapım aşamasında olduğu belirtildi. İlk olarak 2012 yılında piyasaya sürülen aksiyon rol yapma türündeki Dragon’s Dogma, 10 yıllık bir bekleyişin ardından nihayet devam oyununa kavuşuyor.

Serinin hayranlarında büyük bir heyecan yaratan Dragon’s Dogma 2 duyurusu, ilk oyunun yaratıcısı Hideaki Itsuno tarafından 10. yıl dönümü canlı yayınında yapıldı. Yayın sırasında Itsuno’ya Dragon’s Dogma sanat yönetmeni Daigo Ikeno ve devam oyunu üzerinde çalışan çevre sanatı lideri Kenichi Suzuki eşlik etti.

Yeni Dragon’s Dogma Oyunu Geliyor

Dragon's Dogma 2 duyuruldu

Yeni Dragon’s Dogma oyunu, Capcom’un RE Engine oyun motoru kullanılarak geliştiriliyor. Daha önce Resident Evil remake’leri, Devil May Cry 5 ve gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Street Fighter 6‘da kullanılan sistem, şimdi de Dragon’s Dogma 2‘ye güç verecek.

Projenin şu anda tam üretimde olduğunu belirten Itsuno, 10 yıllık bekleyişe değecek bir oyun geliştirmeyi umduklarını söyledi. Çıkış tarihi ve platform bilgisinin ise ileri bir tarihte açıklanacağı ifade edildi.

Dragon’s Dogma, 2012 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Bundan bir sene sonra ise oyunun genişletmesi ve yeniden sürümü olan Dragon’s Dogma: Dark Arisen yayınlandı. Büyüleyici çevre sanatı ve hikayesi ile büyük bir takdir toplayan fantastik aksiyon rol yapma oyunu, türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Dragon’s Dogma 2 Duyuru Fragmanı:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.