Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Street Fighter 6 Karakterleri ve İsimleri

Street Fighter 6, Capcom'un ikonik dövüş oyunu serisine yeni ve iddialı bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor. Ryu ve Chun-Li'nin yanı sıra bazı yeni yüzler Street Fighter 6 kadrosunun bir parçası olacak. İşte oynanabilir karakterler ve özellikleri!

İlk olarak geçtiğimiz şubat ayında tanıtılan Street Fighter 6, dün gerçekleşen yeni State of Play sunumu sırasında oynanış videosu ile karşımıza çıktı. Diğer Street Fighter oyunlarından farklı bir yaklaşımla geliştirilen dövüş oyunu, kült seriye yeni ve iddialı bir bakış açısı getiriyor.

Street Fighter 6’da kapüşonlu bir dövüşçüyü kontrol edeceğiz ve keşfedilebilir bir şehir ortamında dolaşacağız. State of Play’de yayınlanan fragmanda bu karakterin Luke olduğu ima ediliyor. Fakat videonun devamında karakterin rastgele bir NPC ile kavga ettiği görülüyor.

Aynı fragmanda Chun-Li‘nin NPC gibi görünen genç bir kızla olan dövüş sahnesi de yer alıyor. Oyunda, söz konusu kapüşonlu karakter de dahil olmak üzere bizzat oyuncuların oluşturabileceği özelleştirilebilir karakterler olacak. Fragmanda dört oynanabilir kahraman gösterildi: Ryu, Chun-Li, Luke ve Jamie.

Diğer Street Fighter 6 karakterlerinin kimler olduğu henüz belli değil, ancak zamanla daha fazla ayrıntı paylaşılacaktır. Street Fighter 6’da onaylanmış oynanabilir karakterlerin tam listesi şöyle:

Street Fighter 6 Karakterleri

Ryu

street fighter 6 karakterleri ryu

Street Fighter serisinin ikonik yüzlerinden biri olan Ryu, tarihteki en bilinen dövüş oyunu karakteri olsa gerek. Japon dövüş sanatı ustası olan Ryu, yeteneklerini test etmek için güçlü rakipler aramaya devam edecek.

Chun Li

chun li street fighter

Chun-Li, oyun dünyasının en ünlü kadın karakterlerinden biridir ve genellikle Ryu ile birlikte Street Fighter serisinin en ünlü kahramanı olarak bilinir. Karakter, babasının ölümü için M. Bison ve Shadaloo örgütüne karşı intikam almak isteyen Çinli bir Interpol memurudur.

Luke

luke

Luke, Street Fighter 5 için yayınlanan son DLC karakteriydi. Kibirli bir Amerikan MMA dövüşçüsü olan karakter, Street Fighter 6’nın hikayesinde önemli bir rol oynuyor.

Jamie

street fighter 6 karakter

Street Fighter 6 karakterlerinden biri olan Jamie, seriye yeni katılan yüzlerden. Luke’la arkadaş gibi göründükleri ve diğer karakterlerle aynı yeraltı dövüş sisteminde yer almaları dışında hakkında pek fazla bir şey bilinmiyor.

Capcom tarafından geliştirilen Street Fighter 6, PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Windows PC için 2023 yılında piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.