DOTA 2

MMORTS
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.6

Kullanıcı

Dota 2, Yakında 32 Bit Sistemleri Desteklemeyecek

Valve, Dota 2'nin yakında 32 bit sistemler için desteği kaldıracağı konusunda uyardı.

Popüler MOBA oyunu Dota 2, sekiz yıl önce piyasaya sürüldü ve Valve, eski teknolojiyi geride bırakmanın zamanının geldiğini söyledi.

Dolayısıyla önümüzdeki aylarda Dota 2 oyuncularının oyunu çalıştırabilmeleri için 64 bitlik bir makineye ve işletim sistemine sahip olmaları gerekecek.

Dota 2

Valve: ”Dota yıllar içinde büyüyüp genişledikçe, ona güç veren teknoloji de (hem donanım hem de yazılım) arttı. Oyunu ve Source 2 motorunu taze tutmak için bazı eski sistemlere ve yapılandırmalara yönelik desteği kaldırmayı planlıyoruz. Bugün değişen bir şey yok, ancak önümüzdeki aylarda aşağıdaki değişiklikleri uygulayacağız.” dedi.

Dota 2’nin teknolojisini ileriye taşımak, önümüzdeki aylar için de belirlenen bir dizi değişiklik yapılacak. Hepsini aşağıda listeledik.

  • Oyun artık 10.14’ün altındaki macOS sürümlerini desteklemeyecek.
  • Oyun artık DirectX 9 desteklemeyecek. Oyuncuların bunun yerine DirectX 11’e geçmesi gerekecek.
  • Oyun artık OpenGL desteklemeyecek. Oyuncuların bunun yerine Vulkan’a geçmesi gerekecek.
  • Oyun artık XAudio (-xaudio) destekleneyecek. Oyuncuların bunun yerine SDL Audio (-sdlaudio) kullanması gerekecek.
Dota 2 1 1

Valve: Daha İyi Bir Dota 2 Deneyimi Yaratacağız

Valve sözlerini, ”Oyuncuların büyük çoğunluğu için bu değişiklikler uygulandığında hiçbir şey değişmeyecek. Çoğu makine zaten gerekli olan yeni teknolojilerin herhangi birini desteklemekte. Aslında, çoğu oyuncu, daha büyük içerik boyutları, daha yüksek kare hızları, daha iyi grafik aslına uygunluk veya daha temiz ses yolu için olsun, daha yeni teknolojilerden zaten yararlanmaya başladı. Bu eski teknolojileri kaldırmak, daha da iyi bir Dota deneyimi sağlamak için bu API’lerin daha yeni özelliklerini kullanmanın yanı sıra geliştirme çabalarımızı düzene koymamıza da olanak sağlayacak.

Endişeniz varsa, seçtiğiniz grafik API’si ayarlar panelinden ayarlanabilecek ve ses sistemi yukarıdaki komut satırı seçenekleriyle değiştirilebilecek. Oyuncuları, henüz yapmadıysalar daha yeni API’lere geçmeleri için teşvik ediyoruz ve sorun çıkarsa bize bildirmenizi istiyoruz.” şeklinde bitirdi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol