Açık Dünya Macera Oyunu DokeV’den Etkileyici Fragman

Heyecanla beklenen Gamescom 2021 Opening Night Live, dün akşam resmen gerçekleşti. Açılışta gösterilen fragmanlardan biri de Pearl Abyss imzalı açık dünya macerası DokeV oldu. İşte oyun hakkında bilmeniz gerekenler.

Dünyanın önde gelen oyun fuarlarından Gamescom, bu yıl koronavirüs nedeniyle bir kez daha dijital olarak gerçekleştiriliyor. Tabii, bu durum yeni oyunlardan fragmanlar, önemli bilgiler ve güncellemeler almamıza engel değil.

Dün akşam gerçekleşen Gamescom 2021 Opening Night Live sırasında, Pearl Abyss tarafından geliştirilen DokeV fragmanı da yayınlandı. Video, oyunun gerçek ve sanal dünya arasında gidip gelen ihtişamlı ve gözalıcı açık dünyasını gözler önüne seriyor.

DokeV, Ana Karakteri Olan Dokebileri Bulmak İçin Maceraya Çıkılan Bir Oyun

DokeV fragmanı

DokeV fragmanı ile gerçek zaman tabanlı savaş sistemi, boss canavarların dinamik savaşları gibi muhteşem bir aksiyon ve yüksek özgürlük derecesi gösterildi. Ayrıca geliştirici Pearl Abyss’in sunduğu güçlü vuruş hissi barındıran savaş aksiyonu da keyifli bir şekilde yeniden yorumlandı.

Dokebiler ile birlikte android robotlarla çarpışma sahneleri de komik bir şekilde ifade edildi. Videoda, karakterlerin şemsiye ile havada uçma veya çeşitli dönüşümler yapma gibi yeteneklerini kullandığı da görülüyor.

Pearl Abyss Tarafından Geliştirilen Oyun, Göz Alıcı Açık Dünyası ile Dikkat Çekiyor

açık dünya oyunu DokeV

Pearl Abyss tarafından üretilen yeni nesil oyun motorunun etkileyici performansı ile geliştirilen DokeV, konsol ve PC platformlarında ailecek eğlenilebilecek bir deneyim vadediyor. Güzel ve göz alıcı açık dünyada, gerçeklik hissi veren grafiklerden oluşan metaverse dünyasını oyuncuların beğenisine sunacak olan yapım, gerçek zamanlı savaş, ulaşım araçları ve sosyal faaliyetler gibi çeşitli içeriklere sahip olacak.

DokeV, Kore’yi Temsil Eden Çeşitli Yapılara Sahip Olacak

DokeV çıkış tarihi

Dokebiler, oyun içerisinde insanların hayal ve tutkularını temsil eden gizemli bir varlık olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların gözlerine görünmüyor fakat bir arada bulunarak insanların hayallerini destekleme ve onlara yardım etme rolü oynuyor.

Fragmanda Kore’ye özgü çeşitli unsurlar dikkat çekti. G-Star’da tanıtılan Kpop şarkısı “ROCKSTAR” remix versiyonuyla yeniden doğdu. Hanok binası, Haetae (unicorn-lion) gibi Kore’yi temsil eden çeşitli yapıların sanal dünya ile uyumlarıyla bir kat daha özelleşen DokeV dünyasına aşağıdaki fragmandan göz atabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

DokeV Fragmanı

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol